Eleni w Dobrej

ks. Jerzy Smoleń, gb

publikacja 12.01.2015 08:50

Z koncertem kolęd wystąpiła w kościele sanktuaryjnym znana polska piosenkarka.

Eleni w Dobrej Eleni na koncercie w sanktuarium w Dobrej arch. Organizatora

Spotkanie z Eleni odbyło się już kilka dni temu, 4 stycznia, w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej, w ramach II Sanktuaryjnego Wieczoru Kolęd.

Eleni zgromadziła wielką rzeszę osób. Samych miejsc siedzących w kościele jest 1300 i wszystkie były zajęte, a osób stojących było tyleż samo.

Artystka swój koncert rozpoczęła utworem Ave Maria, na cześć pięknej Pani z Góry Karmel, a następnie ponad godzinę, wraz z uczestnikami wieczoru,  wykonała tradycyjne polskie kolędy, jak również pastorałki.

Po zakończonym koncercie, Eleni otrzymała statuetkę „Ambasador Miłości” za piękno życia, za maleńką Miłość wyśpiewaną i prawdziwie kochaną. Tytuł ten Artystka przyjęła z wielkim zaskoczeniem i wzruszeniem, a publiczność nagrodziła Ją oklaskami na stojąco.

Wraz z  Eleni, tytuł ten otrzymali: dr n. med. Zbigniew Martyka, Ordynator Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej: za szlachetność życia, za ofiarność bez kompromisów, za otwarcie nieba przelęknionym ostatnim oddechem oraz Dariusz Pastuszak – biznesmen z Lublina: za subtelność dostrzegania, za wierność bez rozmieniania na drobne, za serce większe od ludzkich potrzeb.

Następnie Eleni została poproszona, o wręczenie kolejnych wyróżnień: „Serce Anioła” osobom, które na co dzień posługują, ze wzruszającą miłością, najbardziej bezbronnym: dzieciom z niepełnosprawnością i osobom na oddziałach paliatywnych i intensywnej terapii. Wyróżnienia te otrzymali:

Danuta Dawiec z Tymbarku, Maria Wcisło–Wasilewska z Tymbarku, Siostra Jolanta Górnisiewicz z Limanowej,  Barbara i Władysław Kapturkiewiczowie z Zamieścia, Małgorzata i Robert Faronowie ze Szczyrzyca, Jolanta i Krzysztof Bukowcowie z Jaworznej, Jan i Agata Wardęgowie z Limanowej, Halina i Artur Zapałowie z Limanowej.

Wstęp na koncert był wolny, ale uczestnicy po koncercie złożyli, dobrowolne ofiary, które  w całości zostały przekazane na ręce kustosza ks. Zbigniewa Smajdora, z przeznaczeniem na rozwój sanktuarium i kultu Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej.