Każdy wielbi, jak potrafi

gb

publikacja 19.01.2015 13:36

W Zgórsku odbyło się 18 stycznia czuwanie młodzieży z parafii dekanatu Radomyśl Wielki.

Każdy wielbi, jak potrafi Czuwanie było czasem wspólnej modlitwy, uwielbienia Boga Grzegorz Brożek /Foto Gość

Najpierw z krótkim przedstawieniem jasełkowym wystąpili młodzi z par. Wadowice Górne. Później rozpoczęło się wspólne kolędowanie i uwielbienie z miejscowym zespołem Yeshua, w którym na gitarze basowej gra ks. Paweł Ryś, wikariusz ze Zgórska, a gitarzystką jest Marysia Machnik, jedna z dwóch dekanalnych animatorek Światowych Dni Młodzieży.

– Nasze spotkanie to jest też element przygotowania do ŚDM w Krakowie. Staramy się mówić o spotkaniu, dawać młodym okazję do wspólnej modlitwy, uwielbiania Boga, wejścia w atmosferę zbliżającego się spotkania. Ich zaangażowanie sprzyja zaś rozwojowi duszpasterstwa młodzieżowego w naszych parafiach – mówi ks. Marek Augustyn, wikariusz z Zasowa, dekanalny duszpasterz młodych.

– Czujemy ten klimat, kiedy nikt na nikogo się nie ogląda, nie wstydzi jeden drugiego tego, że śpiewa i tańczy, uwielbia jak potrafi najlepiej Pana Jezusa. Na co dzień nie ma takich rzeczy – mówi Kasia Kapinos z Wadowic Górnych.

To, że młodzi przyjeżdżają na dekanalne spotkania, ożywiają się, są spontaniczni, radośni, chętni do pracy sprzyja także organizacji tygodnia misyjnego w parafiach w ramach ŚDM.

– Zaczynamy szukać animatorów parafialnych. Potem będą szkolenia. Po nich muszą podjąć swoje zadania we wspólnotach parafialnych. Widząc jednak entuzjazm na naszych dekanalnych i okręgowych spotkaniach jesteśmy dobrej myśli – dodaje Marysia Machnik.