Bajka dla Caritas

xzw

publikacja 04.03.2015 11:08

O walce dobra ze złem, przemianie serca i przyjaźni opowiadali aktorzy grupy teatralnej z Muszyny - Folwarku.

Muszyńska grupa teatralna "Rodzice dzieciom" Muszyńska grupa teatralna "Rodzice dzieciom"
Materiały organizatora

W parafii bł. Teresy Ledóchowskiej w Muszynie – Folwarku odbyło się wielkopostne dekanalne spotkanie oddziałów Caritas.

Przybyłym gościom miejscowa grupa teatralna „Rodzice dzieciom” zaprezentowała baśń Andersena „Królowa śniegu”.

– Spektakl okazał się nie tylko bajką, lecz momentem integrującym lokalną społeczność. Przesłaniem sztuki jest pokonanie zła dobrem, zwycięstwo szczerej przyjaźni, niestety coraz rzadszej w dzisiejszym zmaterializowanym świecie, na którą każdy z nas czeka – mówią organizatorzy.

Grupa teatralna od czterech lat wpisuje się w kalendarz wydarzeń kulturalnych parafii i lokalnej społeczności.

– Chcemy zarazić swą artystyczną pasją przede wszystkim dzieci i dodać kolorytu małej ojczyźnie, w której żyją. To nie pierwsze bajkowe widowisko przygotowane przez nas. Każde przedsięwzięcie, chociaż w innym wymiarze i o innej tematyce, przyciąga wrażliwych odbiorców, chcących od życia czegoś więcej niż mechanicznych telewizyjnych przekazów, chcących żywej, emocjonującej rozmowy widza z aktorem i szukających odpowiedzi na pytania, które stawia im życie – wyjaśniają aktorzy.

Przedstawienie „Królowa Śniegu” zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu i zaangażowaniu burmistrza Muszyny Jana Golby, proboszcza parafii bł. M. T. Ledóchowskiej w Muszynie – Folwarku ks. Franciszka Niemca, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Muszynie, a także Agencji Reklamowej „Studio Positive Colors”.