Alkoholowi mówię: STOP

gb

publikacja 08.03.2015 10:53

Akcja Katolicka z Okocimia zorganizowała plastyczny konkurs dla dzieci.

Alkoholowi mówię: STOP Nagrody wręczał ks. dr Wiesław Pieja, proboszcz parafii Grzegorz Brożek /Foto Gość

Konkurs odbył się pod hasłem: „W mojej rodzinie alkoholowi mówię: STOP”. Dzieci w wieku do 13. roku życia przygotowały prace, które można było oglądać w miejscowej filii Biblioteki  Publicznej w Brzesku.

- Celem konkursu było podjęcie próby kształtowania w młodym pokoleniu przekonania, że nadużywanie alkoholu jest groźne dla życia osobistego, zdrowia fizycznego, relacji międzyludzkich. Wychowanie do trzeźwości i zapobieganie uzależnieniom to jest, naszym zdaniem, bardzo ważny element pracy z dziećmi. Przez konkurs i udział w nim osób dorosłych, rodzin, chcieliśmy zaprosić do pogłębienia relacji rodzinnych i miłego spędzania wolnego czasu w domach - mówi Elżbieta Kania, prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

Nagrodzono wszystkie dzieci biorące udział w konkursie. Uroczystość odbyła się w gościnnych progach miejscowej biblioteki.

Akcja Katolicka w Okocmiu istnieje już dość długo, ale obecnie przeżywa swoisty renesans. - Bardzo się cieszę, że przyszły nowe osoby i w tej niewielkiej parafii jest prawie 40 członków AK. W dodatku są to ludzie, którzy chcą działać, widzą w tym wartość i sens - mówi ks. dr Wiesław Pieja, proboszcz parafii.

- Jest nas tyle, żeby podjąć ważne dla naszej parafialnej społeczności działania. Pierwszym zadaniem była kolęda dla seniorów i kiedy zobaczyliśmy łzy w ich oczach, łzy radości, to stały się dla nas nagrodą i dopingiem do robienia czegoś nadal, bo widzimy, że jest potrzeba - opowiada Elżbieta Kania. Teraz dla dzieci akcja zorganizowała konkurs. W marcu przygotowuje Drogę Krzyżowa na Bocheniec (wspólnie z parafią Jadowniki). - Mamy na każdy miesiąc plan zrobienia czegoś dla konkretnej grupy bądź całej wspólnoty parafialnej - dodaje prezes Elżbieta Kania.