Cztery filary rycerstwa

Joanna Sadowska

publikacja 21.03.2015 20:43

W Tarnowie odbyła się uroczystość przyjęcia nowych kandydatów w szeregi Rycerzy Kolumba.

Spotkanie Rycerzy Kolumba w tarnowskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie Spotkanie Rycerzy Kolumba w tarnowskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie
Joanna Sadowska /Foto Gość

Spotkanie odbyło się 21 marca w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. Rozpoczęła je Msza św., której przewodniczył ks. prałat Józef Dobosz, kapelan Diecezjalny Rycerzy Kolumba w Diecezji Tarnowskiej. Współkoncelebrował ks. Czesław Haus, proboszcz miejsca.

- Cieszę się, że są mężczyźni, którzy potrafią łączyć dom, pracę zawodową i życie duchowe. Jest to szczególnie cenne w dzisiejszych czasach - mówił ks. Cz. Haus.

W uroczystości uczestniczyli m.in. rycerze z Rzeszowa i Dębicy. W diecezji tarnowskiej Rady Zakonu działają już m.in. w Dębicy, a także w Tarnowie przy kościele pw. bł. Karoliny i przy tarnowskiej kurii. W planach jest powstanie kolejnych w Krynicy, Nowym Sączu, Mielcu, Szczepanowie. W Polsce jest już około 4 tys. Rycerzy Kolumba.

Od początku powstania zakonu jednym z jego najważniejszych zadań jest wspieranie Kościoła Katolickiego. - W rycerstwie mamy cztery filary, na których się opieramy: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm - dodaje brat Tomasz Wawrzkowicz, sekretarz stanowy Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce.