Księga się wypełnia

GB

publikacja 22.03.2015 14:20

Z Jezusem Miłosiernym spotkali się wierni z parafii Siedliska-Bogusz.

Księga się wypełnia Do świątyni obraz wnieśli miejscowi strażacy z OSP Grzegorz Brożek /Foto Gość

Parafianie gościli u siebie obraz „Jezu ufam Tobie” i relikwie św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II w dniach od 19 do 20 marca. Bezpośrednio przed nawiedzeniem przygotowywali się przez rekolekcje, które w dniach od 15 do 18 marca głosił w Siedliskach proboszcz parafii Biała Niżna, pallotyn, ks. Tadeusz Skwarek. - Widziałem, że przez liczne uczestnictwo w naukach i sposób, w jaki przeżyli tych kilka dni, parafianie głęboko podeszli do przygotowania się na nawiedzenie przez Jezusa Miłosiernego naszej wspólnoty – mówi ks. Ryszard Radoń, proboszcz parafii Siedliska Bogusz.

Wierni witali Jezusa 19 marca, pod przewodnictwem ks. infułata Władysława Kostrzewy. Dzień czuwania zakończył się adoracją młodzieżową. W drugi dzień nawiedzenia czuwali mieszkańcy poszczególnych wsi, rejonów tworzących parafię. Zatem modlili się w kościele kolejno wierni z Bączałki, Smarżowej, Siedlisk Bogusz, Głobikówki. Poza tym dzieci ze szkoły i chorzy. Odrębne czuwanie miały członkinie DSM i Liturgicznej Służby Ołtarza.

- Bardzo pozytywnie zaskoczony jestem tym, że wypełniła się księga prób i podziękowań. Wszystkie te sprawy, zapisane przez parafian, będziemy omadlać przez cały rok w czasie nabożeństw do Miłosierdzia Bożego – dodaje ks. Radoń. Koronka do Bożego Miłosierdzia odmawiana jest we wspólnocie w każdy piątek.