Nowenna zakończona

ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 17.04.2015 10:31

W Łękawicy goszczono obraz Miłosiernego i relikwie Jego apostołów.

Dziewczęta z DSM Dziewczęta z DSM
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Przygotowanie do peregrynacji w parafii św. Mikołaja w Łękawicy to m.in. dziewięciotygodniowa nowenna, którą zaczęto 13 lutego. W każdy piątek podczas nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego modlono się o dobre przeżycie nawiedzenia.

– Do modlitwy w domach, w rodzinach zaprosiliśmy wszystkich parafian ofiarując im obrazek ze specjalną modlitwą – mówi ks. proboszcz Józef Nita.

Przed samym nawiedzeniem parafia przeżyła rekolekcje prowadzone przez ks. Wojciecha Chochoła z Trześni.

– Kładliśmy akcent na to, żeby ludzie przede wszystkim duchowo przygotowali się do peregrynacji, zwracając uwagę na sprawę przebaczenia w rodzinach, w sąsiedztwie. I to się czuło podczas rekolekcji, a zwłaszcza spowiedzi świętej – dodaje proboszcz.

Uroczystości powitania obrazu i relikwii przewodniczył bp Andrzej Jeż. Mszę św. koncelebrowali księża z dekanatu Tarnów – Wschód oraz innych parafii, związani z Łekawicą pochodzeniem lub pracą duszpasterską. Obraz witała liturgiczna służba ołtarza, dziewczęta z DSM, strażacy i wierni świeccy.

– Obraz nieśli strażacy, zaś relikwie osoby zasłużone dla życia modlitewnego w naszej wspólnocie, które niemal codziennie są w kościele, animują śpiew i modlitwę podczas nabożeństw, śpiewają godzinki – mówi ks. Nita.

W dzień nawiedzenia, oprócz czuwania grup i wiernych, celebrowano m.in. Eucharystię w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Mszy św. przewodniczył abp Stanisław Budzik z Lublina, pochodzący z parafii Łękawica.

Kult Bożego Miłosierdzia na dobre zaczął się rozwijać w Łękawicy od 2002 roku, kiedy bp Władysław Bobowski poświęcił ufundowany przez naszą parafiankę z USA obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Co piątek odbywa się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.