Dołącz do nich!

ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 15.06.2015 11:09

W par. św. Antoniego w Cikowicach energia rozpiera młodych już na 400 dni przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Pod kościołem w Cikowicach Pod kościołem w Cikowicach
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W odpustowy dzień ku czci św. Antoniego Padewskiego w Cikowicach młodzi z miejscowej grupy apostolskiej przygotowali akcję promującą Światowe Dni Młodzieży. – Bierzemy udział w konkursie, który został zorganizowany przez Komitet Światowych Dni Młodzieży w diecezji tarnowskiej – mówi Gabrysia.

Zadaniem uczestników było pokazanie, jak promują „Synaje”, czyli diecezjalne spotkania młodych przygotowujące do ŚDM, i samą diecezję tarnowską, która nazwę „Synaj” otrzymała w związku z przyszłorocznym spotkaniem papieża Franciszka z młodymi w Krakowie.

Grupa z par. św. Antoniego w Cikowicach przygotowała naklejki, plakaty, ulotki i zaproszenia. Po Mszach św. 13 czerwca rozdawali je uczestnikom liturgii opowiadając o ŚDM, Synaju, co będzie się działo podczas ŚDM w parafii.

– Zaplanowaliśmy też promocyjne wyjazdy w teren. Będziemy mówić o ŚDM ludziom spacerującym w Lesie Niepomołomickim, mieszkańcom Damienic i Bochni – mówią Klaudia i Patrycja.

Parafialny komitet ŚDM w Cikowicach już działa. – Do obowiązkowej grupy koordynatorów zajmujących się m.in. logistyką, animacją liturgiczną, zakwaterowaniem dołączyliśmy szefów od dekoracji i promocji. Mamy też dwóch tłumaczy i wielu wolontariuszy z całej parafii – mówi Beata, szefowa parafialnego komitetu.

Parafia w Cikowicach będzie gościć młodych podczas drugiego tygodnia ŚDM.

– Spodziewamy się 800 naszych rówieśników. Mamy miejsca dla połowy z nich, ale chętni do ugoszczenia młodych wciąż się zgłaszają – dodają dziewczyny.

Grupa młodzieżowa aktywnie włączy się w organizację Synaju w Bochni. – Jesteśmy odpowiedzialni za animację śpiewu podczas zawiązania wspólnoty i przejścia z Uzborni do centrum. Pieczemy też ciastka dla gości. Jesteśmy tym wszystkim podekscytowani – cieszą się młodzi.