Synaj w Bochni, czyli ŚDM w pigułce

js

publikacja 17.06.2015 14:00

Już w tę sobotę odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży. To przedsmak drugiego tygodnia ŚDM w Krakowie.

Do Bochni zaprasza ks. R. Jagoda Do Bochni zaprasza ks. R. Jagoda
Joanna Sadowska /Foto Gość

– Spotkanie w Bochni jest wyjątkowe pod wieloma względami – mówi ks. Rafał Jagoda, koordynator przygotowań do ŚDM w okręgu bocheńskim.

– 20 VI Karol Wojtyła przyjął chrzest, a to przecież on jest inicjatorem Światowych Dni Młodzieży. Bochnia to również miejsce trzeciej strefy zakwaterowania, stąd i nasz Synaj będzie jedynym, odbywającym się w takim miejscu. Postaramy się więc, aby to sobotnie spotkanie było ŚDM w pigułce i przedsmakiem tego, co będzie się działo w drugim tygodniu spotkania młodych z papieżem w Krakowie – dodaje.

W ramach diecezjalnego spotkania m.in. Msza św., przemarsz ulicami miasta wraz z Krzyżem i Ikoną ŚDM, Festiwal Kultur i koncert ewangelizacyjny zespołu Deus Meus.

Program

SYNAJ BOCHNIA, 20 czerwca 2015

Park rodzinny Uzbornia - Rejestracja grup i rozdanie symbolicznych woreczków z bocheńską solą.

13.00 Rozpoczęcie 2. SYNAJU - zawiązanie wspólnoty, świadectwo Jakuba Blycharza, twórcy Hymnu ŚDM, prezentacja grup i stowarzyszeń działających w diecezji.

14.00 Przemarsz ulicami miasta wraz z Krzyżem i Ikoną ŚDM.

15.00-17.00 Plac przy Szkole Podstawowej nr 2 w Bochni/Rynek - Festiwal Kultur: prezentacja 8 krajów przygotowana przez wszystkie dekanaty okręgu bocheńskiego, katecheza prowadzona przez ks. Stanisława Kłysia, świadectwa uczestników ŚDM i przedstawienie przygotowań Bochni do ŚDM.

17.00 Bazylika św. Mikołaja Oratorium „O pomnożenie wiary”

17.30 Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Andrzeja Jeża oraz J.E. Ks. Bpa Damiana Muskusa.

19.00 Rynek -  Koncert ewangelizacyjny zespołu  Deus Meus.

Synaj w Bochni, czyli ŚDM w pigułce