500 jaj i 15 kg owoców

js, Marzena Mordarska Czuchra

publikacja 23.06.2015 14:29

Liczne konkursy z nagrodami, dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki na kucykach, możliwość obejrzenia wnętrza samochodu strażackiego oraz występy artystyczne to tylko część atrakcji, które czekały na uczestników XIV Festynu Parafii św. Jadwigi w Dębicy.

Mali artyści Mali artyści
MMCz

Specjalną, słodką niespodziankę – ważący ponad 100 kilogramów tort dla wszystkich uczestników festynu przygotowała Cukiernia „Bassara”.

– Jak co roku nasza cukiernia przygotowuje specjalnie na parafialny festyn okolicznościowy tort. W tym roku przy przygotowaniu go pracowali głównie uczniowie klas 3 kończących naukę zawodu. Był to dla nich jednocześnie egzamin w części praktycznej. Tort został przez nich  wykonany w ciągu 2 dni. Zużyto m.in. 25 kilogramów cukru, 500 jaj oraz łącznie 15 kg owoców, głównie malin, truskawek i jagód – mówi Barbara Bassara-Poprawa, pod okiem której uczniowie przygotowywali tort.

Oprócz ogromnego tortu każdy z uczestników festynu mógł nabyć również upieczone w cukierni „Bassara” serca „Jadwisie” przygotowywane specjalnie na parafialny festyn oraz skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zarówno przejażdżki na koniach, jak i oglądanie wnętrza wozu strażackiego. Duża kolejka, zwłaszcza chłopców ustawiła się do przejażdżki jeepem po terenie stadionu.

Dużo atrakcji dla najmłodszych przygotował również „Kulkoland”. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, basenu z kulkami, trampolin oraz szeregu gier i konkursów przygotowanych przez animatorów „Kulkolandu”.

Organizatorami festynu, który od lat odbywa się na stadionie przy Szkole Podstawowej Nr 9, jest działające przy parafii św. Jadwigi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz Caritas.

Parafialny tort   Parafialny tort
MMCz
Festyn parafialny   Festyn parafialny
MMC