Rynek pełen chwały

ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 28.06.2015 06:30

Mieszkańcy Nowego Sącza uwielbiali Boga, świetnie się przy tym bawiąc w czasie koncertu "Pod sztandarem Jezusa".

Uczestnicy koncertu Uczestnicy koncertu
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Na sądeckim rynku odbył się drugi już koncert ewangelizacyjny zorganizowany przez dwie parafie prowadzone przez jezuitów.

- Takie koncerty są dla mnie doświadczeniem żywego Boga. Tradycja takich spotkań w Nowym Sączu dopiero się zaczyna, ale mamy nadzieję, że będą kolejne koncerty. To nie jedyna oferta ewangelizacyjna w naszym mieście, w parafiach o. jezuitów działa wiele wspólnot, grup, które często powstają oddolnie, także dzięki otwartości księży - mówi Andżelika Orzechowska

Koncertowi towarzyszyło hasło „Pod sztandarem Jezusa”. Śpiew, taniec, i przede wszystkim modlitwę animował zespół „Mocni w Duchu” z Łodzi.

- Hasło wzięliśmy z duchowości św. Ignacego Loyoli, który w „Ćwiczeniach duchowych” mówił o dwóch sztandarach i podejmowaniu decyzji, czy stanie się pod sztandarem Jezusa czy nie - wyjaśnia Maria Ross.

Podczas koncertu można było wysłuchać świadectw osób nawróconych i uzdrowionych.

- Pochodziłam z rodziny wierzącej, ale nie niepraktykującej. Byłam daleko od Boga. Wszystko jednak zmieniła choroba, która rzuciła mnie na kolana. Doznałam uzdrowienia z raka kości. Bardzo wielu ludzi za mnie się modliło - mówiła Agata spod Tarnowa.

W organizację koncertu zaangażowało się wiele osób, ponad 50 wolontariuszy czuwało m.in. nad porządkiem. - Wsparł nas również samorząd miasta - mówi o. Józef Polak SJ, proboszcz par. Ducha Św.