Maryja ze słotwińskiego lasu

GB

publikacja 12.07.2015 14:31

W Brzesku, w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej odbył się 11 lipca piknik parafialny.

Maryja ze słotwińskiego lasu Chór parafialny animował wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych Grzegorz Brożek /Foto Gość

Organizatorzy czyli Caritas przy par. pw. MB Częstochowskiej i zarząd osiedla zapewnili szereg atrakcji. W programie nie zabrakło gier, zabaw i konkursów dla dzieci. Na scenie wystąpili „Krakowiacy Ziemi Brzeskiej” i zespół młodzieżowy „One chance” z Borzęcina. Odbył się turniej wiedzy o parafii, a biesiadne wspólne śpiewanie animował chór parafialny. Piknik zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Bystry”.

- Piknik ma walor integracyjny, razem się modlimy, ale i razem umiemy się bawić – mówi ks. Kazimierz Grych, proboszcz parafii. Tradycja pikników ma 8 lat. – Za każdym razem jest to też okazja, by wesprzeć jakieś dzieła, które realizowane są w parafii. Tak jest i obecnie – dodaje duszpasterz.

W tym roku parafia przygotowuje się do intronizacji w głównym ołtarzu obrazu MB Częstochowskiej, który od 150 lat odbiera cześć w lesie słotwińskim. – W 1954 roku, co prawda tylko przez rok, ale biskup tarnowski nadał naszemu kościółkowi miano sanktuarium. Teraz staramy się przywrócić należne miejsce temu wizerunkowi. Akcja ta spotkała się wielkim odzewem parafian, podobnie jak zbiórka kruszców szlachetnych na sukienki – opowiada Barbara Serwin, parafianka.

Sukienki srebrne są już gotowe. Będzie mieć złote refleksy i umieszczone gdzieniegdzie podarowane przez ludzi brylanciki. Przygotowano także kasety na wota. Uroczystość przeniesienia obrazu MB Częstochowskiej do głównego ołtarza zaplanowano na 30 sierpnia