Modlitwa słuchania

js

publikacja 30.07.2015 10:53

Była tematem trzeciego dnia Miasteczka Modlitewnego w Zabawie.

Spotkanie w grupach Spotkanie w grupach
arch. KSM

– Było mokro, bardzo mokro, a w dodatku zimno – to pierwsze słowa, które usłyszałyśmy na polu namiotowym tego ranka. – Wszystko jest mokre. Już w nocy większość osób przeniosło się do szkoły oraz Stodoły. Tylko ci najwytrwalsi zdecydowali się nie opuszczać swoich „wodoodpornych” schronień mówią Nina Ślipek i Marzena Homoncik, uczestniczki Miasteczka Modlitewnego, a zarazem jego rzeczniczki prasowe.

Trzeci dzień poświęcony został modlitwie słuchania. – Animatorzy przygotowali więc dla nas fragment Pisma Świętego do rozważania metodą Lectio Divina. Konferencja ks. Adamczyka „ Mojżesz – pragnąć Boga!” dotyczyła prawdziwej i bezinteresownej miłości jaką każdego z nas darzy Bóg. Ojciec przestrzega abyśmy nie zadowalali się chwilowym ziemskim szczęściem, lecz cierpliwie czekali na miłość Tego, który poświęcił dla nas swoje życie – dodają uczestniczki.

Tego dnia młodzi uczestniczyli też w grze terenowej. – Najważniejsze wyzwanie dnia: 2 godziny i 10 zadań, a wszystko po to, by dotrzeć do najważniejszego, czyli góry Synaj. W liście dziękujemy tam bł. Karolinie za to, że w czasie każdego zadania czuliśmy jej obecność i wsparcie – opowiadaja. Gra przebiegła zgodnie z planem. Była radość, współpraca, wzajemna pomoc, a przede wszystkim zdrowa konkurencja. Dzień zakończyła zabawa z wodzirejem.

Więcej o miasteczku i bogata galeria zdjęć

W Gra terenowa   Gra terenowa
arch. KSM
Miasteczko zmienia człowieka   Miasteczko zmienia człowieka
arch. KSM
Czas na świętowanie   Czas na świętowanie
arch. KSM