Zmiany w toku

GB

publikacja 13.08.2015 13:19

Nominacje otrzymali jeszcze w czerwcu. Obecnie na parafiach instalują się nowi proboszczowie.

Zmiany w toku Podziękowanie za 19 lat pracy duszpasterskiej ks. Józefowi Nowakowi w królowej Górnej arch. parafii

Proboszczowie zmieniają się na razie na 22 parafiach. Nowy proboszcz, w związku z nominacją ks. Zbigniewa Krasa, który zostaje kapelanem Prezydenta RP, będzie przez biskupa wyznaczony dla parafii Lipnica Murowana. 

Tymczasem na kilku parafiach już pojawili się nowi proboszczowie. Między innymi w Szerzynach zainstalował się już nowy proboszcz i dziekan dekanatu ks. Stanisław Świątek. Poprzedni duszpasterz, ks. Adam Ptak, po przekazaniu parafii zamieszkał zaś w Mielcu-Rzochowie. Nowi proboszczowie są już m.in. w Świniarsku, w którym ks. Zbigniew Kożuch, dotychczasowy wikariusz w Korzennej, objął kanonicznie wspólnotę powierzoną swojej pieczy 9 sierpnia.

W parafii Królowa Górna 2 sierpnia wspólnota dziękowała za 19 lat posługi kapłańskiej ks. Józefowi Nowakowi, a tydzień później powitała nowego proboszcza, którym został ks. Krzysztof Pasyk, dotychczasowy proboszcz w Niecieczy.

W tym roku proboszczowie zmieniają parafie już od ostatnich dni lipca. Nowi duszpasterze – poza nielicznymi wyjątkami - do 16 sierpnia obejmują parafia. Tydzień później następują zmiany wikariuszy.