Witaj Matko!

ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 25.08.2015 23:58

Po dziewięciu dniach pielgrzymi dotarli do celu rekolekcji w drodze.

Powitanie Jasnej Góry Powitanie Jasnej Góry
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Prognozy pogody jednak się sprawdziły i uroczyste wejście 33. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę odbywało się w deszczu. Słońce zaświeciło w czasie Mszy św., a na jej zakończenie pojawiła się nawet tęcza.

Tłum ponad 7. tysięcy pątników otwierała grupa 12. A jako ostatnia do kaplicy cudownego obrazu weszła grupa 11.

Tradycyjnie każda z grup przygotowała specjalny hymn, który w tym roku nawiązywał do Światowych Dni Młodzieży, które miały już miejsce w różnych miastach i na wszystkich kontynentach. Na czele każdej grupy niesiona była replika krzyża ŚDM, emblemat konkretnego spotkania młodych z całego świata oraz flaga państwa, które gościło wówczas młodzież.    

Po krótkiej prezentacji, której dokonał ks. Zbigniew Szostak dyrektor PPT, pielgrzymi upadali na twarz i oddawali pokłon Matce Bożej dziękując za dziewięć dni pielgrzymowania. Pątników z jasnogórskiego szczytu witał bp Andrzej Jeż oraz bp Stanisław Salaterski.

Ponad 150 księży przyjechało wraz z parafianami z całej diecezji, żeby towarzyszyć pielgrzymom na ostatnich metrach wędrówki.

Każda z grup modliła się następnie w kaplicy obrazu Czarnej Madonny. O godz. 17. rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył bp Andrzej Jeż. Pasterz diecezji posłał na koniec pątników do macierzystych wspólnot parafialnych z zaproszeniem do udziału w przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży.