Dzięki za dar powołania

GB / ks. M.M.

publikacja 02.09.2015 13:05

Parafia w Tylmanowej świętowała z powołanymi ze wspólnoty do życia konsekrowanego.

Dzięki za dar powołania Uczestnicy uroczystości parafialnych w Tylmanowej arch. parafii w Tylmanowej

Papież Franciszek z okazji Roku Życia Konsekrowanego w liście napisał: „Powołując Was Bóg powiedział: Jesteście ważni dla mnie, kocham Was, liczę na Was” - Te słowa stały się mottem szczególnej uroczystości w naszej parafii pw. św. Mikołaja w Tylmanowej.

W niedzielę 30 sierpnia wspólnota złożyła dziękczynienie Bogu za dar osób powołanych wywodzących się z tej parafii (14 sióstr zakonnych, dwóch braci zakonnych i 1 ksiądz ze zgromadzenia Księży Michalitów) - informuje ks. Marek Mroczek, proboszcz parafii. 

W homilii wygłoszonej w czasie Eucharystii ks. dr Czesław Noworolnik, rodak tylmanowski mówił m.in. o sensie powołania. - To jest dar dla powołanego, ale też dla całego Kościoła oraz dla wspólnoty rodzinnej, parafialnej, z której wywodzą się powołani - podkreślił kaznodzieja. 

Licznie zgromadzone siostry zakonne odnowiły wobec swoich rodaków śluby rad ewangelicznych. Szczególnym momentem uroczystości była procesja z darami, w czasie której siostry albertynki złożyły w darze dla wspólnoty relikwie św. Brata Alberta, z którym parafia jest związana przez ponad pięćdziesięcioletnią posługę sióstr tego zgromadzenia w Tylmanowej.

- Ten dzień stał się dla parafian szczególnym momentem w przeżywanym Roku Życia Konsekrowanego, by uświadomić sobie ogromną wartość tej formy życia chrześcijańskiego, jaką jest życie zakonne - dodaje ks. Marek Mroczek.