Ponad setka do Matki

xzw

publikacja 30.09.2015 14:57

Młodzi z tarnowskiego Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy pielgrzymowali do Tuchowa.

Pogoda sprzyjała pielgrzymom Pogoda sprzyjała pielgrzymom
Materiały organizatora

Młodzież  z tarnowskiego Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy już od kilkunastu lat pielgrzymuje do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

Tegoroczna piesza pielgrzymka wyruszyła tradycyjnie spod siedziby CKiW  przy ulicy Mościckiego  27.

Ponad stuosobowej grupie towarzyszyli też nauczyciele.

– Trasa pielgrzymki przebiegała szlakiem turystycznym przez Górę św. Marcina w Tarnowie, dalej przez Trzemesną,  do Tuchowa –  łącznie około 20 km. Pielgrzymi mieli zapewnione napoje oraz  gorący posiłek podczas dłuższego odpoczynku na trasie – mówi ks. Zbigniew Guzy, który pielgrzymował wraz z młodymi.

W sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie grupa uczestniczyła we Mszy św.  sprawowanej przez  ks. Zbigniewa Guzego. Po zakończonej modlitwie dokonano wręczenia dyplomów i słodkich upominków laureatom konkursu przeprowadzanego corocznie w CKiW OHP w Tarnowie „Postać i życie św. Jana Pawła II”.

W tegorocznej edycji konkursu nagrodzono 12 uczestników spośród kilkudziesięciu biorących udział w rywalizacji. Ostatnim punktem wizyty w tuchowskim sanktuarium było zwiedzanie zabudowań  klasztoru oo. Redemptorystów, całorocznej szopki i tamtejszego muzeum.

– Trasa pielgrzymki pośród lasów i pól, wielokilometrowy trud, sprzyjały wzajemnemu poznawaniu się młodzieży i integracji, a całodzienne doznania spowodowały, że obiad po powrocie do CKiW smakował jak nigdy – podsumowuje z humorem ks. Guzy.