Pantomima rodziców

GB

publikacja 06.10.2015 11:50

Rodzice dzieci z przedszkola w Porąbce Uszewskiej przygotowali świetny spektakl pantomimy poświęcony Janowi Pawłowi II.

Pantomima rodziców Scena zamachu na Jana Pawła II Grzegorz Brożek /Foto Gość

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w czasie odpustu w Porąbce Uszewskiej młodzi z dekanatu modlili się w grocie Najświętszej Maryi Panny i obejrzeli przygotowany dla nich spektakl.

– Chcieliśmy z rodzicami dzieci pokazać w ten niezwykły sposób życie i dzieło Jana Pawła II, jako tego, który dał impuls do ŚDM. Chcemy, by ta wielka postać była dla młodych inspiracją, a przede wszystkim, żeby był to nasz wielki patron, orędownik – mówi ks. Marcin Górski, dekanalny duszpasterz młodzieży.

Na spotkanie do Porąbki Uszewskiej zaproszona została młodzież z całego dekanatu. Zobaczyła w ciemności spektakl opowiedziany szeregiem symboli tworzonych przez ramiona i dłonie aktorów.  

Zespół aktorski tworzą rodzice dzieci z przedszkola. – To jest nasze wspólne 5 czy 6 przedstawienie. Staramy się wspólnie pracować, współpracować, coś dać z siebie naszym dzieciom, ale także społeczności i parafii – mówi Paulina Smoleń, jedna z osób tworzących zespól aktorski.

- Dziękujemy rodzicom dzieci z przedszkola za tak wymowny spektakl. Dziękujemy za ukazanie tego, że świętość jest dla każdego, że może być programem życia także dla nas – mówi ks. Józef Golonka, kustosz sanktuarium NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej.