Flagi szepczą modlitwę

gb

publikacja 18.10.2015 14:50

Młodzież z Brzeska i okolic zakończyła 17 października dwudniowe okręgowe spotkanie przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Flagi szepczą modlitwę Modlitwa flagami jest "znakiem firmowym" młodzieży z okręgu brzeskiego Grzegorz Brożek /Foto Gość

- W zasadzie to jest półokręgowe spotkanie - uśmiecha się ks. Przemysław Podobiński, koordynator rejonowy przygotowań do ŚDM. - Należymy do strefy krakowskiej przygotowań, a zatem my przygotowujemy się w dekanacie brzeskim i dekanacie szczepanowskim nie do tygodnia misyjnego, a do tego właściwego tygodnia spotkań w Krakowie, przyjęcia w tym czasie tysięcy młodych. Jednak jesteśmy częścią diecezji i także chcemy mieć perspektywę Tygodnia Misyjnego. To także ważny element ŚDM. Wszyscy pracujemy dziś na owoce  zbliżających się dni - mówi.

Dwudniowe spotkanie pod hasłem: „Aby uszy i oczy moje były miłosierne” zgromadziło młodych z dekanatów brzeskiego i szczepanowskiego. Odbyło się ono w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku. Wzięło w nim udział prawie 80 osób. W programie, poza wspólną modlitwą, znalazły się zajęcia integracyjne, a także warsztaty z „flagowania”, czyli uwielbienia Boga swoistym tańcem flag.

- Bardzo ważne jest to, co się dzieje teraz. Myślimy cały czas o owocach ŚDM, ale te owoce będą, jeśli teraz poświęcimy im wiele uwagi, jeśli teraz będziemy budować wspólnotę, wzmacniać ją - mówi Beata Hermaszewska z komitetu parafialnego przygotowań do ŚDM w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

Okręgowe spotkania i nowe formy modlitwy są sposobem wzmocnienia zapału młodych, ale też zaangażowania nowych ludzi.