Znają go na pamięć

xzw

publikacja 22.10.2015 10:03

Młodzi recytatorzy chwalili się znajomością poezji św. Jana Pawła II.

Laureatki konkursu Laureatki konkursu
Materiały organizatora

W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku odbył się, w ramach IV Miesiąca Papieskiego, konkurs recytatorski poezji Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Hasłem konkursu były słowa „Promień słońca niechaj pada w serca…”, a organizatorem artystycznych zmagań Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

– Ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w powiecie brzeskim zgłosiło się do konkursu 31 uczestników, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie przed jury w składzie: Bogumiła Put (przewodnicząca), Janina Mika (polonistka), Zofia Tabaszewska (polonistka), Maria Marek (dyrektor PiMBP w Brzesku) – informują organizatorzy.

W kategorii „szkoły gimnazjalne” jury przyznało I miejsce Karolinie Iwaniec z gimnazjum w Przyborowie, II miejsce zdobyła Weronika Wieczorek z gimnazjum nr 1 w Brzesku, a trzecie III miejsce ex aequo Zuzanna Pawlik z gimnazjum nr 2 w Brzesku i Aneta Wesołowska z gimnazjum w Borzęcinie.

Przyznano także pięć wyróżnień, które otrzymali Patrycja Wieczorek z gimnazjum nr 1 w Brzesku, Julia Janik z gimnazjum nr 1 w Brzesku, Urszula Latuszek z gimnazjum w Zaborowie, Karolina Sieniatecka z gimnazjum nr 2 w Brzesku oraz Patrycja Niedojadło z gimnazjum nr 1 w Brzesku.

W kategorii „szkoły ponadgimnazjalne” zwyciężyła Kamila Gagatek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, II miejsce zajęła Karolina Rzeźnik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, a trzecie III miejsce Weronika Szymacha z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku. Przyznano także dwa wyróżnienia, które otrzymali Aneta Rudnik z Katolickiego Liceum Ogólnokształcące w Brzesku i Karolina Golonka z Zespołu Szkół w Szczurowej.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów Miesiąca Papieskiego. Organizatorzy zapraszają na kolejne wydarzenie IV Miesiąca Papieskiego, które odbędzie się 28 października o godz. 18. Na scenie RCKB wystąpi zespół Krakowskie Przedmieście z programem „Tak niewidzialny, że jest”.

Znają go na pamięć