Czuwamy i czekamy

gb

publikacja 11.11.2015 13:30

W kościele parafialnym w Łękawicy 10 listopada odbyło się czuwanie młodzieży z dekanatu Tarnów-Wschód.

Czuwamy i czekamy Do kościoła uroczyście wniesiono krzyż ŚDM i ikonę Matki Bożej Grzegorz Brożek /Foto Gość

Parafii przekazane zostały i uroczyście wprowadzone do świątyni kopie znaków Światowych Dni Młodzieży: ikona Matki Bożej i krzyż ŚDM.

Czuwanie przygotował miejscowy oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pod kierunkiem ks. Krzysztofa Wójsa. Młodzież z dekanatu wzięła udział najpierw w parafialnej Mszy św., a po niej w czuwaniu przez Jezusem Eucharystycznym. Po modlitwie uczestnicy spotkali się na poczęstunku. W czasie spotkania wspominano Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Denver. 

- Spotkania w dekanacie odbywają się teraz co miesiąc i przygotowują nas do Światowych Dni Młodzieży. Spotykamy się, by się modlić, ale też poznać się lepiej nawzajem, budować wspólnotę ludzi wierzących - mówi Justyna Stec, prezes KSM Łękawica. Znaki ŚDM przez miesiąc będą przebywać w kościele parafialnym. Przy nich będą modlić się ludzie młodzi i starsi parafianie. - To nam przypomina wszystkim o spotkaniu z ojcem świętym Franciszkiem, które nas czeka i o potrzebie pomnażania wiary - dodaje Monika Budzik z KSM.

Młodzież z dekanatu na apel ks. Grzegorza Sroki, dekanalnego duszpasterza, przywieźli na czuwanie do Łękawicy i zebrali duży kosz cukierków, czekolad, i innego rodzaju słodyczy, które posłużą do wykonania paczek mikołajowych dla pokrzywdzonych przez los dzieci.