W Kanie też była zabawa

GB

publikacja 23.11.2015 11:20

To była zabawa jakiej Żabno jeszcze nie widziało. Kilkuset młodych bawiło się na "Balu św. Andrzeja".

W Kanie też była zabawa Znakomicie zabawę poprowadzili profesjonalni wodzirejowie Grzegorz Brożek /Foto Gość

Bal odbył się 21 listopada. Wzięli w nim udział młodzi z całego okręgu Dąbrowa Tarnowska czyli dekanatów Szczucin, Dąbrowa Tarnowska, Żabno i Radłów, a także młodzież z wielu innych parafii, która dowiedziała się pocztą pantoflową o przedsięwzięciu. Byli młodzi m.in. z Gromnika, Wadowic Górnych, Zgórska. 

- Szczerze mówiąc liczyliśmy, że w balu weźmie udział 100, 150, może 200 osób. Ale patrząc na to, ilu młodych uczestniczyło w Mszy św., i przyszło do hali, to jest nas znacznie więcej - mówi ks. Dariusz Król z Żabna, który z młodzieżą z KSM organizował bal.

- To spotkanie jest po to, żebyśmy mogli się wszyscy razem pobawić. Możemy chwalić Pana Boga nie tylko przez modlitwę, ale też przez zabawę - mówi Paulina Marchwiany, prezes KSM Żabno. Przed balem młodzież uczestniczyła w Eucharystii. Każdy, kto był w kościele otrzymał bilecik, dzięki któremu mógł wejść do hali, gdzie odbyła się zabawa, którą poprowadzili profesjonalni wodzirejowie.

- Spotykamy się często na adoracjach, czuwaniach. Potrzebne młodym są też i takie chwile jak ta, kiedy mogą wspólnie się bawić. Musimy pamiętać, że w historii zbawczej mieliśmy Wieczernik, ale także Kanę Galilejską - mówi ks. Paweł Ryś ze Zgórska, który na bal przyjechał z młodzieżą.

- Już tydzień temu wiedzieliśmy, że mamy ponad 300 osób. Dużo, bardzo dużo, ale ogarnęliśmy temat logistycznie, mam nadzieję - dodaje Łukasz Kwaśniak z KSM.