Dom boskiego Serca

GB

publikacja 30.11.2015 12:50

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wmurował kamień węgielny w ściany kaplicy stojącej w przysiółku Granice w parafii Moszczenica koło Gorlic.

Dom boskiego Serca Bp Adrzej Jeż wmurował kamień węgielny i akt erekcyjny w ściany kaplicy Grzegorz Brożek /Foto Gość

- Historia budowy tej kaplicy zaczęła się w 1998 roku, kiedy dawna parafianka od lat mieszkająca w USA ofiarowała kawałek gruntu i pokaźną kwotę w dolarach z prośbą o wybudowanie kaplicy na rodzinnym polu - opowiada proboszcz parafii ks. Tadeusz Machał.

Przed 11. laty wykonany został projekt, zrobiono fundamenty i zakupiono materiał budowlany i ….budowa stanęła. - Patrzyliśmy wtedy na to, co już udało się zrobić, na złożony na działce materiał i na zasoby materialne i zastanawialiśmy się, co dalej robić - przyznaje ks. Tadeusz. Po 10 latach udało się dokończyć kaplicę.

Kamień węgielny z Paray-le-Monial, miejsca objawień Jezusa siostrze Małgorzacie Marii Alacoque, biskup Andrzej Jeż wmurował w ściany kaplicy 29 listopada. Kaplica otrzymała tytuł i wezwanie Serca Pana Jezusa. - To jest piękny i symboliczny akcent w trwającym roku 250. rocznicy ustanowienia święta Serca Pana Jezusa - dodaje ks. Machał. 

- Chciałem życzyć wam, żebyście z nadzieją patrzyli na to miejsce, żeby wasz wysiłek miał sens, żeby kaplica nie stała pusta, żeby młode pokolenie, które jak widzimy jest w kaplicy, podjęło troskę o dom Boży. Życzę wam, żeby to miejsce tętniło życiem liturgicznym. Niech doświadczenie obecności Chrystusa w tajemnicy Najświętszego Serca umacnia wasze życie - mówił do wiernych bp Andrzej Jeż.