Czwórka do Będzina

GB

publikacja 18.12.2015 13:00

W Tuchowie odbyły się 16 grudnia eliminacje rejonowe XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

W Domu Kultury w Tuchowie zaprezentowało się 33 wykonawców (soliści, duety, grupy, zespoły, chóry). Jury tuchowskiej eliminacji XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie w składzie: ks. prof. Andrzej Zając, mgr Ewa Stanisławczyk, mgr Tadeusz Goliszewski, po przesłuchaniu wszystkich wykonawców zakwalifikowało do finału Festiwalu w Będzinie:

Czwórka do Będzina   Zespół "Kiyrpecki" z Łącka zakwalifikował się do Bedzina. Grzegorz Brożek /Foto Gość 1. Szalowski Zespół Wokalny 
2. Chór mieszany „Cantabile” z Łużnej
3. Zespół folklorystyczny „Kiyrpecki” z Łącka
4. Solistkę Oliwię Miś ze Szkoły Podstawowej w Jodłówce-Wałkach

- Trzeba się cieszyć, że zarówno dorośli jak i dzieci chcą śpiewać, śpiewać kolędy i że, co bardzo istotne, czują radość śpiewania - mówi przewodniczący jury ks. prof. Andrzej Zając.

Moda na muzykowanie i śpiewanie wraca. - Być może także stoi za tym popularność programów telewizyjnych typu „talent show”. Tyle, że wielu młodych wykonawców zbyt zapatrzonych jest w idoli i stając na naszej scenie niepotrzebnie szuka dziwnej oryginalności, przenosi maniery gwiazdek. Kolęda sama w sobie tchnie prostotą, szczerością, prawdą - mówi dr Jan Gładysz, dyrektor Szkoły Muzycznej w Tuchowie.