Nieobojętnie nastawieni

bs, bk

publikacja 15.01.2016 22:00

120 gimnazjalistów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania wzięło udział w trzydniowych rekolekcjach zamkniętych w Ciężkowicach.

W rekolekcjach uczestniczyli uczniowie klas III gimnazjum z parafii Mogilno, Kąclowa i Ciężkowice W rekolekcjach uczestniczyli uczniowie klas III gimnazjum z parafii Mogilno, Kąclowa i Ciężkowice
arch. Zespołu Szkół w Koniuszowej

Do Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego przyjechali uczniowie klas III gimnazjum z parafii Mogilno, Kąclowa i Ciężkowice.

- Jest to ważny i trudny czas dla duchowości młodego człowieka, tym bardziej że nierzadko obserwuje się wśród młodzieży obojętne nastawienie do spraw Bożych. Uczestnictwo w rekolekcjach zamkniętych pozwoliło młodym ludziom odkryć na nowo wartość spotkania z żywym Bogiem obecnym w sakramentach - mówi ks. Marcin Bukowiec, wikariusz w parafii Mogilno i katecheta w Zespole Szkół w Koniuszowej.

Rekolekcje prowadził dyrektor ośrodka rekolekcyjnego ks. Marcin Krępa. Podczas konferencji i homilii mszalnych rekolekcjonista przybliżał młodzieży bohaterów biblijnych, którzy są wzorem postępowania, myślenia i życia.

- Atmosfera rekolekcji przesycona modlitwą, refleksją, oddaniem się Bogu służyła uświadomieniu sobie zadań, jakie mamy do wypełnienia jako bierzmowani. Myślę, że te rekolekcje wydadzą wielkie duchowe owoce w naszych sercach - mówi Aneta Porębska, uczennica III klasy gimnazjum w Koniuszowej.

Uczestnicy rekolekcji przeszli także przez Bramę Miłosierdzia w sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach. Obejrzeli również film o bł. Karolinie Kózkównie.