Modlitwa trwa

gb

publikacja 05.02.2016 09:30

Ponad tysiąc kolorowych, wykonanych przez dzieci zakładek trafiło do sióstr zakonnych z całej diecezji.

Modlitwa trwa Zakładki wykonywały m.in. dzieci państwa Joanny i Pawła Wojnarów, jednej z trzech rejonowych par Domowego Kościoła w Grzegorz Brożek /Foto Gość

Zakładki to pomysł Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie.

– Rozpoczynając we wrześniu 2015 roku naszą posługę, pary diecezjalnej Iwony i Andrzeja Bernachów oraz moją, jako moderatora diecezjalnego DK, chcieliśmy zawierzyć nasza posługę Bogu przez modlitwę – mówi ks. Wojciech Karpiel.

Postanowili o tę modlitwę poprosić siostry zakonne. – Intencja była za cały Ruch Światło-Życie, aby się rozwijał, a w parafiach powstawały wspólnoty dziecięce, młodzieżowe i rodzinne. Trudno było się nam zdecydować, które zgromadzenie poprosić o modlitwę, postanowiliśmy zatem, że zaprosimy wszystkie – opowiada ks. Wojciech. Siostry podjęły modlitwę. Za Ruch Światło-Życie modli się ponad tysiąc zakonnic ze 160 domów należących do blisko 40 różnych zgromadzeń zakonnych.

Za modlitwę członkowie Domowego Kościoła chcieli się odwdzięczyć. – Poprosiliśmy rodziny, by dzieci wykonały zakładki, do brewiarza, do Biblii, aby były one skromnym znakiem wdzięczności, naszej pamięci, aby też przypominały o nas siostrom – mówi ks. Karpiel. Zakładki trafiły do domów zakonnych z listami pocztą.