Kto ma uszy, niechaj słucha

xzw, mm

publikacja 11.02.2016 09:10

Diecezjalne radio zaprasza na wielkopostne ćwiczenia, m.in. z o. Augustynem Pelanowskim.

o. Augustyn Pelanowski o. Augustyn Pelanowski
Roman Koszowski /Foto Gość

Okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia, przemiany i powrotu do Boga. Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ma specjalne propozycje dla słuchaczy.

– Bardzo serdecznie zapraszam na rekolekcyjne rozmowy wielkopostne z ks. prof. Józefem Augustynem, jezuitą. To pisarz, animator rekolekcji ignacjańskich, autor interesujących książek – mówi ks. Jacek Miszczak, dyrektor rozgłośni.

Spotkania z o. prof. Józefem Augustynem odbywać się będą na antenie radia w każdą niedzielę o godz. 19.00, powtórki rozmów w poniedziałki o 17.15.

Kolejna propozycja RDN na Wielki Post to „Siódma pieczęć”, czyli rekolekcje z o. Augustynem Pelanowskim, paulinem. To konferencje wygłoszone na Jasnej Górze podczas rekolekcji dla Dzieła Modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka” w listopadzie 2014 roku.

– Rekolekcje będzie można przeżywać przez cały Wielki Post codziennie o godzinie 5.35, a powtórki codziennie o 23.00 – dodaje ks. Jacek Miszczak.
RDN tradycyjnie zaprasza na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które emitowane będą z kościoła św. Maksymiliana w Tarnowie w każdy piątek o godz. 17.30. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żalów w każdą niedzielę o godz. 16.00.

Radio organizuje również na koncert pasyjny z udziałem Beaty Bednarz. Koncert odbędzie się 26 lutego o godz. 20.00 w dolnym kościele Miłosierdzia Bożego w Tarnowie i będzie transmitowany na antenie RDN.