W drodze do pełni

gb

publikacja 13.02.2016 07:40

W Skrzyszowie odbył się turniej sportowy szkół noszących imię Jana Pawła II. W tym roku dziewczęta grały w... piłkę nożną.

W drodze do pełni Przedstawicielki drużyny z Wojnicza odbierają dyplom i puchar za zwycięstwo w turnieju w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Grzegorz Brożek /Foto Gość

- Turniej rozegraliśmy po raz 10. Jest mi bardzo miło, że szkoła, którą kieruję cały czas, niezmiennie jest gospodarzem tych rozgrywek. Turnieje finałowe odbywają się tylko dzięki zaangażowaniu naszych nauczycieli, którzy wkładają wiele pracy w ich przygotowanie, organizację i realizację. Każdego roku odbywa się turniej w innej dyscyplinie sportowej i innej grupie uczniów. W tym roku dziewczęta grały w piłkę nożną halową. Wcześniej rozegrane zostały eliminacje w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Nasz turniej ma wobec tego charakter finałów rozgrywek - mówi Robert Wadycki, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II i Gimnazjum w Skrzyszowie koło Tarnowa. W zawodach finałowych startowało 136 dziewcząt z 12 szkół.

- Sport był bardzo bliski Janowi Pawłowi II. Nawet wtedy, kiedy był papieżem, też chciał i starał się długo uprawiać sport. Troska o kulturę fizyczną jest jednym z elementarnych wymogów integralnego rozwoju. Sport zaś jest szkołą człowieczeństwa. Może być także szkołą chrześcijaństwa - mówił do uczestniczek turnieju bp Wiesław Lechowicz.

Nagrody zwycięskim zespołom wręczali bp Lechowicz, wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, asystent kościelny Diecezjalnej Rodziny Szkół Jana Pawła II ks. Paweł Stabach, prezes Diecezjalnej Rodziny Jana Pawła II Halina Węgrzyn, ks. proboszcz Zdzisław Gniewek oraz dyrektor Wadycki.

Kolejność w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce  - SP Staszkówka

II miejsce - SP Gnojnik

III miejsce  - SP nr 7 Bochnia

IV miejsce - SP nr 1 Skrzyszów

 

Kolejność w kategorii gimnazjów:

I miejsce - Skrzyszów

II miejsce - Radomyśl Wielki

III miejsce - Łososina Dolna

IV miejsce - Korzenna

 

Kolejność w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce - ZSLiT Wojnicz

II miejsce - ZSOiZ Gromnik

III miejsce – ZSTiO Limanowa

IV miejsce - ZSP Krynica

 

Kategoria Król Strzelców:

Szkoły podstawowe - Jolanta Gąsior - Staszkówka

Gimnazjum - Wiktoria Wolak - Radomyśl Wielki

Ponadgimnazjalne - Wiktoria Wieczorek - Wojnicz

 

Najlepszy Zawodnik

Szkoły podstawowe - Weronika Kos - Gnojnik

Gimnazjum - Gabriela Krawczyk - Skrzyszów

Ponadgimnazjalne - Kinga Wikar - Limanowa

 

Najlepszy Bramkarz

Szkoły podstawowe - Karolina Smołkowicz - Staszkówka

Gimnazjum - Monika Serafin - Łososina

Ponadgimnazjalne - Aleksandra Wolsza - Gromnik