Akcja wata

xzw

dodane 03.06.2016 10:12

Tradycyjnie, na zakończenie oktawy Bożego Ciała najmłodsi uczestnicy procesji eucharystycznych, którzy brali w nich udział codziennie, otrzymywali słodkie podarunki.

Biała chmurka waty cukrowej dla każdego dziecka Biała chmurka waty cukrowej dla każdego dziecka
Beata Anyszek

Nie inaczej było w par. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ostrowie k. Ropczyc.

– W obdarowanie dzieci włączyliśmy się jako parafialny oddział Akcji Katolickiej. Ale wcześniej, na Mszę św. zaprosiliśmy wszystkie dzieci do większego zaangażowania w Eucharystię. Nasi najmłodsi parafianie czytali czytania oraz wezwania modlitwy wiernych, śpiewali także psalm. Msza św. w tym dniu była koncelebrowana wyjątkowo przez trzech kapłanów pod przewodnictwem naszego asystenta i proboszcza ks. Józefa Rusnarczyka. Na dziękczynienie wszystkie dzieci pięknie i głośno zaśpiewały pieśń „Panie Jezu, zabierzemy Cię do domu”. Ponieważ była to oktawa Bożego Ciała duża gromada dzieci uczestniczyła w procesji – mówią Alina Gryboś, Beata Anyszek i Marcin Nawała z AK w Ostrowie.

Po Mszy św. i procesji dzieciaki dostały nie tylko czekoladki, ale i chmury cukrowej waty. – Cieszymy się, że dzięki życzliwości Cukrowni Ropczyce, która po raz drugi wypożyczyła nam maszynę do robienia waty, sprawiliśmy dzieciom wiele radości, także z okazji ich Dnia – dodają organizatorzy.