Świeć odblaskiem

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

dodane 25.10.2016 08:30

Piesi są ofiarami co piątego wypadku drogowego, najczęściej spowodowanego przez brak dostatecznej widoczności.

Przypominajmy dzieciom, które wychodzą z domu o odblaskach. Sami też o nich pamiętajmy Przypominajmy dzieciom, które wychodzą z domu o odblaskach. Sami też o nich pamiętajmy
Roman Kroszowski /Foto Gość

Ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców, wraz z Komendą Miejskiej Policji w Tarnowie apelują o bezpieczeństwo na drogach. To ważne zwłaszcza jesienią.

W związku z nasilonymi w ostatnim czasie wypadkami drogowymi z udziałem pieszych, Policja apeluje o noszenie elementów odblaskowych i oświetlenie rowerzystów. - Piesi są ofiarami co piątego wypadku drogowego, najczęściej spowodowanego przez brak dostatecznej widoczności pieszych na drogach po zapadnięciu zmroku - czytamy w apelu.

Widoczność człowieka bez odblasku, w zasięgu świateł samochodu zauważalna jest w odległości ok. 20 m, podczas gdy widoczność odblasku jest zauważalna z odległości ok. 150 m. - Odblask może uratować życie zarówno dzieci, jak i dorosłych, zwłaszcza starszych osób. Wracając wieczorową porą z kościoła, zadbajmy o swoje bezpieczeństwo - nawołuje duszpasterz kierowców.

Jednodniowe akcje uświadamiające o bezpieczeństwie ruchu drogowego będą przeprowadzane przez Policję także w poszczególnych parafiach powiatu tarnowskiego.