Miażdżące zwycięstwo

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 15.11.2016 09:22

WSD Vicotoria Tarnów pokonała w rewanżowym meczu poznaniaków 8:2. W dwumeczu strzeliła w sumie 17 goli.

Poznańscy klerycy nie dali rady tarnowskim. Vicotria zagra w finale mistrzostw Polski! Poznańscy klerycy nie dali rady tarnowskim. Vicotria zagra w finale mistrzostw Polski!
Archiwum WSD w Tarnowie

Mecz rewanżowy, który został rozegrany w ramach III rundy Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej Siedlce 2017, między ASD Poznań i WSD Victoria Tarnów, był jak można było przewidzieć, po wyniku pierwszego meczu (9:0 dla kleryków z Tarnowa) dosyć jednostronnym pojedynkiem.

Pierwsza bramka dla gości padła już w 10 minucie meczu, autorem gola był Grzegorz Wolak. Zespół Victorii nieustannie atakował pole karne rywali, dlatego do przerwy tarnowscy piłkarze strzelili cztery bramki.

W drugiej połowie gospodarze postawili sobie za punkt honoru zdobycie bramki. Jednak to zespół z Tarnowa zdobył kolejne dwa gole.

Gospodarze nie załamali się i coraz śmielej atakowali, wykorzystując rozluźnienie Tarnowskiej Victorii, która prowadziła już w dwumeczu 15:0.

Zawodnikom drużyny poznańskiego seminarium udało się strzelić dwie bramki, w tym pierwszą kontaktową po rzucie karnym. Ostatecznie Victoria wygrała z poznaniakami 8:2. Bramki dla WSD Tarnów strzelili: Maciej Stabrawa (4 gole), Krzysztof Iwanicki (2 gole) i po jednym trafieniu zanotowali Grzegorz Wolak i Adam Wójcik. Wynik dwumeczu miedzy WSD Victoria Tarnów - ASD Poznań wyniósł 17:2.

- Wygraną w tym dwumeczu zapewniliśmy naszej drużynie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w na przełomie kwietnia i maja w seminarium duchownym w Siedlcach - mówi kl. Maciej Stabrawa, najskuteczniejszy strzelec zespołu WSD Victoria Tarnów.

Skład Drużyny:  WSD Victoria Tarnów