Trzy medale nasze!

Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

publikacja 02.05.2017 16:10

Z tarczą wracają nasi ministranci i lektorzy z Mistrzostw Polski LSO w piłce nożnej halowej.

Trzy medale nasze! Zespół z Zalasowej 1 kwietnia 2017 w Dębicy odbierał medale za zajęcie III miejsca w diecezjalnych rozgrywkach halówki. Grzegorz Brożek /Foto Gość

Finały mistrzostwa odbyły się 1 i 2 maja w Częstochowie.

W kategorii ministrantów wygrała cały turniej drużyna z Tymbarku. Okazała się najlepsza, zostawiając w pokonanym polu 48 drużyn z całego kraju, i zdobyła tytuł mistrzów Polski.

W kategorii lektorów młodszych (gimnazjaliści) drużyna z Zalasowej zdobyła 2. miejsce i tytuł wicemistrzów. W finałach w tej kategorii zagrały łącznie 54 zespoły z całego kraju.

W kategorii lektorów starszych (szkoły ponadgimnazjalne) drużyna z Czarnej Tarnowskiej zdobyła 2. miejsce i tytuł wicemistrzów. W pokonanym Olu pozostawili w finałach 50 innych drużyn.