By nowinę światu nieść

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

publikacja 25.12.2017 08:55

Młodzież ze Słopnic nagrała swój pierwszy autorski utwór - pastorałkę o tym, że święta to nie tylko choinka i prezenty, ale...

Chór Cantus Enim tworzą młodzi utalentowani ludzie, amatorzy w wieku od 14 do 21 lat Chór Cantus Enim tworzą młodzi utalentowani ludzie, amatorzy w wieku od 14 do 21 lat
PrintScreen z klipu

Chór Cantus Enim tworzą młodzi utalentowani ludzie, amatorzy w wieku od 14 do 21 lat. Wszyscy pochodzą ze Słopnic, z parafii pw. św. Andrzeja Apostoła. Działają od niecałych 4 lat. Od 3 miesięcy przy chórze powstał także zespół instrumentalny, w którego skład wchodzi 6 osób.

- Stworzyliśmy naszą grupę od podstaw sami, bez nikogo dorosłego. Zaledwie 10 proc. może pochwalić się zdolnością czytania nut - mówi Sara Kaptur, studentka prawa i dyrygentka chóru.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia nagrali swój pierwszy autorski utwór - pastorałkę. Całość, tj. kompozycja, próby, nagranie dźwięku oraz klipu, powstała zaledwie w miesiąc. Autorami słów są Kamil Opioła i Sara Kaptur, muzykę skomponowali K. Opioła i Piotr Zając. Całość zaaranżował P. Zając.

- Chcielibyśmy, aby dotarła ona do jak największego kręgu ludzi, szczególnie młodzieży. Jak mówi tytuł pastorałki - "By nowinę światu nieść" - niesiemy nowinę o tym, że święta to nie tylko choinka i prezenty, ale żywy Jezus dany nam w darze od Boga - wyjaśnia Sara. - A na tym nie koniec, bo przyjdzie znów, a wtedy wyśpiewamy mu "chwałę i cześć" - dodaje.

Posłuchajcie:

Cantus Enim - By nowinę światu nieść
Cantus Enim