Oto ja - poślij mnie

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

publikacja 29.01.2018 12:00

Pod takim hasłem odbyła się styczniowa adoracja "Chrystusa w Solnym Mieście". Siły połączyły dwa okręgi - bocheński i limanowski.

Oto ja - poślij mnie Styczniowe spotkanie z cyklu "Chrystus w Solnym Mieście" arch. Chrystus w Solnym Mieście

To pierwsza adoracja "Chrystusa w Solnym Mieście", kiedy młodzież dwóch okręgów zjednoczyła siły, ale zdaje się nie ostatnia, bo jak zauważa Ala Majda z ŚDM Limanowa, współpracę młodzi będą kontynuować.

Przygotowaniem organizacyjnym spotkania, które odbyło się w piątkowy wieczór 26 stycznia w bocheńskiej bazylice, zajęła się młodzież skupiona wokół wspólnoty "Chrystus w Solnym Mieście". Muzycznie animowali je młodzi z okręgu limanowskiego. Na adorację Najświętszego Sakramentu do Bochni przyjechało stamtąd 250 osób! Była też okazja wysłuchać świadectwa Joli Szymańskiej, autorki bloga hipsterkatoliczka.pl.

Hasło spotkania "Oto ja - poślij mnie" zostało zaczerpnięte z materiałów duszpasterskich skierowanych do młodzieży na czas przygotowań do ŚDM w Panamie, ale też ogłoszonego przez papieża Franciszka Synodu 2018, który będzie dotyczył młodzieży.

Z programu mogą korzystać parafie, ale także indywidualne osoby. Duchową formację młodzi prowadzą za pomocą kalendarza, który jest swego rodzaju dzienniczkiem duchowym. Zachęca się też młodych, by korzystali z aplikacji Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM News, która wysyła przypomnienia o zadaniach czy teksty do rozważań. Aplikacja służy również komunikacji - dzięki niej dostaniecie wszystkie aktualności nt. Światowych Dni Młodzieży w Panamie prosto na komórkę.

- W aplikacji warto zaznaczyć, że jest się z diecezji tarnowskiej, wtedy będą do nas spływać także materiały formacyjne i informacyjne opracowane przez nasze Centrum ŚDM - zachęca ks. Marcin Baran, diecezjalny duszpasterz młodzieży.