Zawojujemy świat

Ewa Biedroń, bs

dodane 19.04.2018 14:00

W ciągu 10 lat 94 kleryków wyjechało na misyjne staże. Są one ewenementem w polskich diecezjach.

Zawojujemy świat Spotkanie Ogniska Misyjnego i Legionu Misyjnego w tarnowskim seminarium arch. Ogniska Misyjnego

Od 10 lat klerycy tarnowskiego seminarium wyjeżdżają na misyjne staże. Podczas wakacji pomagają misjonarzom w Afryce, Ameryce Południowej czy w Azji. W ciągu 10 lat podczas formacji seminaryjnej na misjach było 94 kleryków. Z tego grona wywodzi się już dwudziestu tarnowskich misjonarzy.

Na temat staży kleryków na misjach pisaliśmy także TUTAJ.

Z okazji jubileuszu 10-lecie misyjnych staży kleryków powstał film, album i odbyło się spotkanie członków Ogniska Misyjnego oraz Legionu Misyjnego, które miało miejsce 15 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Pasterz Kościoła tarnowskiego podkreśla, że misyjne staże są ewenementem w polskich diecezjach. - Misyjne zgromadzenia zakonne prowadzą staże w trochę inny sposób, a w kontekście polskich diecezji nasze staże są autorskim programem diecezji tarnowskiej - powiedział diecezjalnemu radiu RDN Małopolska bp Andrzej Jeż.

Pomysłodawcą wakacyjnych wyjazdów kleryków na misyjne staże był ks. Stanisław Wojdak, opiekun Ogniska Misyjnego w tarnowskim WSD, a zarazem były misjonarz w Afryce. - Wszyscy czujemy się zaangażowani w to dzieło i wiemy, że jeszcze mamy bardzo, bardzo, ale to bardzo dużo do zrobienia. Myślę, że z Bożą pomocą, jeśli nam zdrowie tylko pozwoli, to zawojujemy świat - zauważa ks. Stanisław Wojdak.

Zobaczcie film „Z dziejów pewnego marzenia. 10 lat kleryckich stażów misyjnych” ukazującego idee oraz cele, jakie przyświecają organizacji tych wyjazdów.

Z dziejów pewnego marzenia 10 lat kleryckich stażów misyjnych
Ognisko Misyjne