Obejmijmy misjonarzy modlitwą

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 20.05.2018 22:06

W Tarnowie odbył się Misyjny Dzień Dzieci zorganizowany przez Inicjatywę Młodzi Misjom.

Dzieci przebrały się w egzotyczne stroje Dzieci przebrały się w egzotyczne stroje

Muzeum Etnograficzne w Tarnowie zamieniło się w misyjną wioskę. Dla dzieci, które postanowiły ją odwiedzić przygotowano wiele atrakcji.

Chętni mogli zdobywać różne sprawności, a potwierdzenie ich zdobycia wpisać do Indeksu Małego Misjonarza.

Goście Misyjnego Dnia Dzieci mogli pomalować sobie twarz, zrobić niecodzienną fryzurę, zatańczyć z wodzirejami i klaunami, dosiąść kangura i nakarmić lwa.

W czasie Godziny Misyjnych Talentów dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalne, plastyczne czy też inne talenty możliwe do zaprezentowania na scenie przed muzeum.

Tradycyjnie można było spotkać misjonarzy, którzy opowiadali o swojej pracy misyjnej.

Organizatorem MDD jest stowarzyszenie „Inicjatywa Młodzi Misjom”, któremu pomagali wolontariusze z redemptorystowskiego stowarzyszenia przyjaciół misji, uczniowie tarnowskich szkół, Szkolne Koła Caritas i wielu innych pomocników misji.

- Misyjne Święto Dzieci przygotowujemy już od 8 lat i jak widać, cieszy się ono sporą frekwencją dzieci. W tym roku hasłem dnia jest „Misja Amazonia”. Chcemy wspomóc ks. Kazimierza Skórskiego, który pracuje w Amazonii, w Brazylii, i tam prowadzi świetlicę dla biednych dzieci - mówi Paulina Piątek, prezes stowarzyszenia „Inicjatywa Młodzi Misjom”.

By działać w stowarzyszeniu trzeba przejść szkołę animacji misyjnej. - To dwuletni kurs, na którym uczymy się animować misyjnie nasze wspólnoty parafialne, grupy apostolskie, szkoły. Potem można dołączyć do nas poprzez złożenie wniosku z prośbą o członkostwo - dodaje Paulina.