Serce Jezusa - miejsce natychmiastowej pomocy

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 08.06.2018 22:29

Laboratorium miłości, czyli diecezjalne uwielbienie młodych duchem odbyło się w Krynicy.

Pozdrowienia od młodych  Pozdrowienia od młodych
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Po raz drugi wydziały duszpasterstwa ogólnego, duszpasterstwa młodzieży i nowej ewangelizacji zaprosiły młodych duchem do udziału w Laboratorium miłości, czyli diecezjalnym uwielbieniu. Odbyło się ono w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju.

Hasłem tegorocznego uwielbienia były słowa „Serce Jezusa, w łonie Matki przez Ducha Świętego utworzone”.

Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty animowanym przez ks. Michała Dąbrówkę oraz uczestników diecezjalnych warsztatów muzycznych wraz z zespołem instrumentalnym.

W drugiej części młodzi wysłuchali konferencji ks. Dominika Chmielewskiego SDB, którą poświęcił tajemnicy grzechu i miłosierdzia. - Grzech Lucyfera zrodził się z narcystycznego wpatrzenia się w siebie i utraty kontaktu z Bogiem.Kolejnym krokiem do upadku było porównywanie się do innych, które doprowadziło do wbicia się w pychę. Wreszcie Lucyfer zerwał z Bogiem jako Ojcem, był pierwszym kosmicznym sierotą. Teologowie twierdzą, że jako archanioł był odpowiedzialny za uwielbienie Boga, stąd jego atrybutami były instrumenty muzyczne. Archanioł zdeformował się w szatana wówczas, kiedy odrzucił Boga jako Ojca. A swoją znajomość siły oddziaływania muzyki wykorzystuje dzisiaj, by niszczyć ludzkie serca. Zastanówmy się, jakiej muzyki słuchamy. Jeśli jest wypełniona agresją, buntem, seksem, przekleństwami, wulgarnością - taka muzyka jest narzędziem zniewolenia.

Diabeł kusi ludzi, by odwracali swoje oczy od Boga i kierowali ku sobie, następnie by zaczęli porównywać się do innych.

To może prowadzić albo do pychy, albo do rozpaczy. Pychy, kiedy czuję się lepszym od innych, rozpaczy, kiedy dostrzegam tylko swoje braki. Strzeżmy się pokusy porównywania, spowiadajmy się nawet z niego – apelował ks. Chmielewski.

Duszpasterz zachęcał młodych, aby uzdrowienia ducha szukali w jedności z Bogiem jako Ojcem, w Sercu Jezusa przebitym na krzyżu oraz w pociechach niesionych przez Ducha Świętego.

- Jeśli czujesz, że trawi cię grzech, natychmiast szukaj uzdrowienia u Jezusa. W spowiedzi świętej, w pokucie, w modlitwie. Szukaj natychmiast, bo inaczej grzech zakorzeni się w tobie i doprowadzi do zniewolenia - przestrzegał kapłan.    

W tegorocznym Laboratorium miłości wzięli udział także dorośli, uczestnicy forum ewangelizacyjnego, które potrwa do niedzieli.