Czas dziękczynienia

Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

publikacja 02.07.2018 10:40

W parafii pw. św. Andrzeja w Słopnicach Dolnych 1 lipca odbył się doroczny XIII. Festyn Parafialny "I Ty budujesz kościół".

Czas dziękczynienia Ks. Jan Gniewek każdego roku prowadzi motocyklową paradę. Grzegorz Brożek /Foto Gość

Na wszystko kiedyś przychodzi czas. W parafii Słopnice Dolne czas na dużo radości i dziękczynienia przyszedł, jak co roku, na początku wakacji. Od 13 lat odbywa się tam, współorganizowany przez parafię i gminę, festyn parafialny, zawsze pod hasłem „I Ty budujesz kościół”. – Dziś wydawało się, że nie będzie i parady motocyklowej i festynu, bo przecież zrobiło się przeraźliwie zimno i zaczęło lać, ale wyszło słońce i wszystko jest dobrze – mówił, rozpoczynając festyn, proboszcz parafii ks. Jan Gniewek.

Czas dziękczynienia   Festyn otwarli wspólnie organizatorzy: proboszcz ks. Jan Gniewek i wójt gminy Adam Sołtys Grzegorz Brożek /Foto Gość

Czas dziękczynienia   Na początku festynu znakomicie zaprezentowała się słopnicka orkiestra "Violin" Grzegorz Brożek /Foto Gość

O godz. 14 w nowym kościele przewodniczył Mszy św., po której odbyła się tradycyjnie wielka parada motocyklowa, którą proboszcz sam poprowadził, dosiadając niebieskiego Harleya. W paradzie wzięło udział blisko 200 motocyklistów, z których niektórzy, aby przyjechać do Słopnic, pokonali 200 km.

- Festyn to jest wspólnotowe wydarzenie dla wszystkich mieszkańców i gości, którzy jak zawsze licznie przybywają. Bawimy się, rozmawiamy, ale również są z tego pieniądze na budowę kościoła - mówił wójt słopnicki Adam Sołtys.

Czas dziękczynienia   Parada motocyklowa Grzegorz Brożek /Foto Gość

Kościół został już poświęcony parę lat temu. Jest gotowy. - Brakuje niektórych elementów wyposażenia, troszczymy się też o piękne zagospodarowanie terenu wokół, trwa także remont plebanii i informuje ks. Jan Gniewek. Kiedyś festyny były narzędziem integracji wspólnoty i pozyskiwania środków. Łącznie dzięki ofiarom składanym w czasie tego dorocznego wydarzenia udało się pozyskać aż 10% wartości inwestycji, jaką była budowa świątyni. - Dziś wspólnie świętujemy, radujemy się i dziękujemy Bogu i ludziom za to, że budowę zasadniczo mamy już za sobą - mówi ks. Gniewek.