Wejdź na szczyt Drogi Nowego Człowieka

bs

publikacja 03.07.2018 13:20

Na Kopiej Górce w Krościenku n. Dunajcem otwarto oazowe ścieżki, po których wędrówkę i refleksję można łączyć z wykorzystaniem przewodnika audio.

Wejdź na szczyt Drogi Nowego Człowieka Drogę Nowego Człowieka, jak też nazywane są oazowe ścieżki, 30 czerwca pobłogosławił biskup Krzysztof Włodarczyk, delegat Konferencja Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie Archiwum Ruchu Światło-Życie

"Drogę Nowego Człowieka" czy inaczej "oazowe ścieżki", jak je nazwano, można zwiedzać codziennie do 20 września w godz. 9-18. Wędrówkę po około 50 przystankach można łączyć z wykorzystaniem przewodnika audio oraz aplikacji pobranej na telefon.

Jak mówi ks. Marek Sędek, moderator generalny Ruchu Światło-Życie, to unikalne na skalę europejską rozwiązanie umożliwi poznanie Ruchu, a ponadto jest katechezą na temat życia duchowego, rodzinnego, wyboru powołania czy nawrócenia.

Wejdź na szczyt Drogi Nowego Człowieka   ks. Marek Sędek, moderator generalny Ruchu Światło-Życie Archiwum Ruchu Światło-Życie Na półkilometrowych oazowych ścieżkach znajdują się figury, instalacje artystyczne, tablice, przy których można się zatrzymać i posłuchać rozważań. Jest tam także ogród biblijny z drzewami oliwnymi, papirusami, palmami i oczkiem wodnym. Ścieżka prowadzi do kaplicy Chrystusa Sługi - samego serca Ruchu Światło-Życie.

Wejdź na szczyt Drogi Nowego Człowieka   Jedna z figur znajdujących się na trasie Archiwum Ruchu Światło-Życie Wejdź na szczyt Drogi Nowego Człowieka   Figura symbolizująca typowy dla Ruchu dialog małżeński Archiwum Ruchu Światło-Życie Specjalna aplikacja na smartfona pozwala interaktywnie zwiedzać to miejsce i m.in. usłyszeć wypowiedzi ks. Franciszka Blachnickiego, twórcy Ruchu Światło-Życie.

Oazowe ścieżki w Centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce w Krościenku n. Dunajcem zostały otwarte w sobotę 30 czerwca. To miejsce szczególne dla oazowiczów, ale otwarte także dla gości. Nastraja do słuchania słowa Bożego i do spotkania z Bogiem w liturgii i sakramentach. Jego sercem jest kaplica pw. Sługi Bożego. W dolnym kościele znajduje się grób czcigodnego sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Przewodnik znajdziesz TUTAJ.