Przejście przez pustynię

Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

publikacja 21.07.2018 17:10

W Szczawnicy zakończyła się Oaza Rodzin I stopnia prowadzona przez moderatorów ks. Andrzeja Basiagę oraz Renatę i Piotra Szyszków z Krynicy-Zdroju.

Przejście przez pustynię Dla małżeństw oaza był czasem dialogu i odnowy Piotr Szyszka

Czas rekolekcji dla 13 rodzin z całej Polski i Norwegii zapoczątkowała niespodziewana wizyta bp. Krzysztofa Włodarczyka, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie, i pary krajowej Domowego Kościoła Katarzyny i Pawła Maciejewskich oraz pary filialnej Iwony i Andrzeja Bernachów. Pogodny wieczór pierwszego dnia oazy był nadzwyczaj zabawny za sprawą niezwykłego humoru biskupa Włodarczyka.

Dla rodzin 15 dni oazy obfitowało w dary duchowe i przyniosło wiele owoców. Najważniejszymi momentami wspominanymi przez uczestników rekolekcji było przyjęcie Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela, codzienny Namiot Spotkania, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, modlitwa wstawiennicza, dialog małżeński oraz przeżycie Dnia Wspólnoty w centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce w Krościenku z udziałem kard. Konrada Krajewskiego. Odwiedził on oazę kilkanaście dni po nominacji kardynalskiej.

"Wracamy bardzo umocnieni w miłości i jedności małżeńskiej. Przeżyliśmy wspaniały dialog. Zaprosiliśmy Boga do naszego małżeństwa. Poprzez wzmocnienie więzi duchowej poprawiły się nasze relacje małżeńskie" - pisze jedna z par.

"My wracamy bardziej umocnieni w relacji małżeńskiej. (...) Odnowiliśmy praktykę wspólnej modlitwy małżeńskiej, przeprosiliśmy się za wiele wzajemnych zaniedbań, wyjaśniliśmy sobie nieporozumienia" - piszą inni.

- Oaza to był czas przejścia przez pustynię do źródła Wody Żywej - mówi Piotr Szyszka.