Wieża w Iwkowej

Informacja prasowa

publikacja 11.12.2018 09:30

Na Szpilówce w Iwkowej stanęła 30-metrowej wysokości wieża widokowa. Trzeba trudu, żeby się tam dostać, ale widoki wynagradzają wysiłek.

Wieża w Iwkowej Wieża w Iwkowej Łukasz Kieroński

Subregion tarnowski szeroko otwiera się na turystów, udostępniając kolejne nowe atrakcje. Tarnowska Organizacja Turystyczna zaprasza do Iwkowej, gdzie powstała wieża widokowa, a tuż obok funkcjonalna infrastruktura z elementami małej architektury oraz starodawna ziemianka. 

 Wieżę o wysokości 30 metrów usytuowano na wzniesieniu Szpilówka (516 m n. p. m.). - Wieża jest zlokalizowana w miejscu wymagającym zaangażowania i wysiłku, aby tam dotrzeć. Jednak piękne widoki wynagrodzą trud i wysiłek wejścia na jej szczyt – tłumaczą przedstawiciele Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, lidera projektu pod nazwą "Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu Tarnowskiego etap I", który jest realizowany w partnerstwie z licznymi samorządami, w tym z gminą Iwkowa. Współpraca z gminami umożliwi przyciągnięcie turystów na dłuższy czas. Nowe atrakcje turystyczne są również szansą na rozwój dla lokalnych gospodarstw agroturystycznych, hoteli, restauracji czy obiektów muzealnych. 

Wieża w Iwkowej   Widok z wieży Łukasz Kieroński Wieża widokowa w Iwkowej będzie służyć zarówno turystom indywidualnym, jak i osobom uprawiającym trekking, nordic walking czy turystykę rowerową. To także doskonała lokacja na rodzinny wypad. Za sprawą elementów małej architektury można usiąść, odpocząć. Do dyspozycji turystów są altana, ławy i stoły, kosze na śmieci, stojaki na rowery, a także tablice informacyjne, dzięki którym zwiedzający poszerzą swoją wiedzę. 

Inwestycja powstała w pobliżu zielonego szlaku turystycznego i gminnego Szlaku Powstańców. W Iwkowej warto zobaczyć zabytkowy kościółek, pustelnię św. Urbana, kuźnię czy miejsca związane z suszeniem śliwek i wypiekiem chleba.

Wieża w Iwkowej   Widoki z wieży w Iwkowej Łukasz Kieroński