Panama będzie żyć w moim sercu już zawsze

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

dodane 27.03.2019 13:20

26 marca w tarnowskiej katedrze młodzi dziękowali za Światowe Dni Młodzieży i przykład wiary bł. Karoliny.

Panama będzie żyć w moim sercu już zawsze Rejonowe spotkanie młodzieży w tarnowskiej katedrze. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

W parafii katedralnej od 25 marca trwają rekolekcje dla uczniów szkół średnich znajdujących się na jej terenie, a że jest ich aż sześć, w codziennych naukach w dwóch turach uczestniczy po kilkaset osób. Rekolekcje, które odbywać się będą do piątku 29 marca w hali przy ul. Gumniskiej, prowadzi ks. Zbigniew Szostak, kustosz sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Na zakończenie pierwszej części rekolekcji kapłani z parafii katedralnej zorganizowali dla młodzieży spotkanie, które miało zasięg rejonowy. Przybyli młodzi z innych tarnowskich parafii, a nawet pobliskiego Łęgu Tarnowskiego.

- Spotkanie to miało dwa aspekty. Z jednej strony wychwalamy Miłosierdzie Boże za Światowe Dni Młodzieży w Panamie, z drugiej - dziękujemy za przykład wiary bł. Karoliny Kózki, która patronuje rekolekcjom - wyjaśnia ks. Grzegorz Grych z tarnowskiej katedry.

Panama będzie żyć w moim sercu już zawsze   - Panama będzie żyć w moim sercu już zawsze - mówi Ola Sikora, która dzieliła się swoimi przeżyciami z Światowych Dni Młodzieży. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

W czasie spotkania młodzież wysłuchała opowieści z Panamy Oli Sikory z Tarnowa, która żyje Światowymi Dniami Młodzieży cały czas.

- To było najciekawsze przeżycie w moim życiu. Panama będzie żyć w moim sercu już zawsze. To była najdłuższa moja podróż, najbardziej emocjonalna i będę czerpać z niej naukę na każdy dzień mojego życia. Tak wiele tam usłyszałam i przeżyłam, że do dzisiaj staram się wszystko to sobie poukładać, dopasować do mojej codzienności. Jestem w klasie maturalnej i to jest czas, kiedy czerpię bardzo dużo energii z wiary - mówi Ola.

Młodzież odprawiła także nabożeństwo Drogi Krzyżowej przed Najświętszym Sakramentem. Na koniec wysłuchali świadectwa byłej modelki Ani Golędzinowskiej o przebaczeniu i ucałowali relikwie św. Jana Pawła II i bł. Karoliny, które im tego wieczoru towarzyszyły.