Bierzmowanie w Woli Piskulinej

Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

dodane 02.05.2019 12:00

Biskup Stanisław Salaterski 1 maja wybierzmował w Woli Piskulinej 64 miejscowych młodych parafian.

Bierzmowanie w Woli Piskulinej Bierzmowani w Woli Piskulinej. Grzegorz Brożek /Foto Gość

Młodzież, dumna ze swej tożsamości, wystąpiła w czasie uroczystości w strojach ludowych. – Ksiądz biskup zrobił nam wszystkim prezent. Cieszymy się i doceniamy to, że mogliśmy przeżyć tę wielką chwilę w naszym nowym kościele – mówi ks. Grzegorz Skorupa, proboszcz parafii.

– Papież Franciszek w Encyklice „Lumen Fidei” poucza, że wiara nie jest sprawą dla ludzi, którym brakuje odwagi. Wiara jest jak światło, które w nowy prowadzi pewną drogą do celu. Wiara wskazuje kierunek. Dlatego trzeba tę łaskę szanować i próbować w niej w każdym dniu życia wzrastać – przypomniał w homilii bp Stanisław Salaterski. Zachęcił młodych, by podejmowali współpracę z łaską Bożą, rozwijali swą wiarę, nie wstydzili się jej i stawali się, jak mówił Franciszek w Panamie, ludźmi wpływowymi Boga we współczesnych czasach.

Bierzmowanie w Woli Piskulinej   Bierzmowani w Woli Piskulinej. Grzegorz Brożek /Foto Gość

– Tym, który prowadzi nas ścieżkami wiary, pomaga zaufać zamysłom Boga, jest Duch Święty, którego przyjmujecie w sakramencie bierzmowania. Trzeba tylko otworzyć umysł i serce na jego natchnienia, a wtedy światła, jasności, odwagi w sercu wam nie zabraknie – mówił bp Salaterski.