Cztery korony Trzykroćprzedziwnej

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 19.05.2019 11:17

W kościele pw. św. Jana Pawła II w Nowym Sączu odbyła się koronacja kapliczek z obrazem Matki Bożej Szensztackiej.

Nałożenie korony na kapliczkę. Nałożenie korony na kapliczkę.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W urodziny św. Jana Pawła II, patrona parafii, w kościele pod jego wezwaniem w Nowym Sączu, odbyła się koronacja czterech kapliczek z obrazem Matki Bożej Szensztackiej, które pielgrzymują do rodzin.

Kapliczki powędrują do sądeckich rodzin.   Kapliczki powędrują do sądeckich rodzin.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

- Obraz pielgrzymującej Matki Bożej przyjmuje krąg składający się z 10 do 15 rodzin. Raz w miesiącu przez około trzy dni każda rodzina gości u siebie Maryję. W parafii, jak i w całym mieście, jest już kilkadziesiąt takich kręgów rodzin, które wspierają działalność duszpasterską i ewangelizacyjną swoją modlitwą. Ponadto kręgi sprzyjają duchowemu rozwojowi rodzin i poszczególnych osób, widać to chociażby po ich zaangażowaniu w życie parafii, w ubogacanie całej wspólnoty charyzmatem Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej - mówi ks. prał. Zbigniew Biernat, proboszcz parafii.

Podczas Mszy św. duszpasterz nałożył korony na kapliczki z obrazem Matki Bożej Pielgrzymującej, które nawiedzają skupione wokół nich kręgi rodzin.

Kapliczki z obrazem Matki Bożej Pielgrzymującej.   Kapliczki z obrazem Matki Bożej Pielgrzymującej.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Warto dodać, że Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej działa w Nowym Sączu już od 1997 roku. To tutaj trafiła jedna z czterech pierwszych kapliczek poświęcona dla Polski. Więcej o sądeckim fenomenie przeczytacie w kolejnym numerze „Gościa Tarnowskiego”.