"Dary czterech wróżek" dla ojców i mam

Małgorzta Miczulska /Muszyna

publikacja 22.05.2019 10:25

Święto Rodziny w bajkowej scenerii odbyło się w nadpopradzkiej krainie.

"Dary czterech wróżek" dla ojców i mam

W miniony weekend Grupa Teatralna Rodzice Dzieciom z Muszyny zaprezentowała kolejną bajkę z dobrym przesłaniem „Dary Czterech Wróżek” - widowisko oparte na kanwie baśni Ewy Szelburg-Zarembiny. Spektakl był żywym prezentem dla Rodzin, a zarazem finałem projektu: „Snuj się, snuj bajeczko”, współfinansowanego przez burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

Zaprezentowane w sali widowiskowej parafii pw. Bł. Marii Teresy  Ledóchowskiej w Muszynie zgromadziło zaproszonych gości, a także dzieci, rodziców i wiernych sympatyków teatralnej grupy, którzy odznaczyli tym samym Parafialne Święto Rodziny. Zbliżające się radosne dni Mamy, Dziecka i Ojca to czas radości, wdzięczności i pamiętania o najbliższych. To także momenty w życiu człowieka, które uczą szacunku i odnajdywania radości z obdarowywania innych. Tak jak to czynią od wielu lat rodzice z muszyńskiej Grupy Teatralnej.

Fundacja Rodzice Dzieciom siłę więzi rodzinnych i środowiskowych nadpopradzkiej krainy podtrzymuje nie tylko przy okazji odznaczonych w kalendarzu świąt, ale całorocznymi działaniami, skierowanymi na wolontariacką pracę z dziećmi i młodzieżą. Kiedy, po bajce, w dłoniach rodziców zagościły prezenty przygotowane przez dzieci podczas sobotnich warsztatów, wzruszenie pojawiło się na twarzach mam i ojców.

Proboszcz parafii, ks. Franciszek Niemiec szczerze uradowany artystyczną i twórczą pracą Matek i Ojców, odnajduje w realizowanych przez nich działaniach apostolstwo pracy dla innych. Bezinteresowne, wierne i szczere. Chcące nauczyć najmłodsze pokolenie tego, że najpiękniejsze prezenty, jakie możemy ofiarować innym, nie są związane z materialną zapłatą.

Również Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, dr Jan Golba, z wdzięcznością podkreślił twórczą pracę na rzecz innych, ale przede wszystkim kultywowanie tych momentów w życiu środowiska, które sprawiają, że człowiek staje się silny dobrocią i miłością.

To prawda, że w małych krainach szczęście jest bardziej widoczne. Wiedzą o tym rodzice i tę piękną prawdę i ten piękny dar, opakowany nadpopradzką bajką i przewiązany wstążeczką nadziei po raz kolejny ofiarowali swoim dzieciom.