Bierzmowanie w Radgoszczy. Początek biegu

Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

dodane 28.05.2019 21:40

W kościele parafialnym w Radgoszczy abp Henryk Nowacki wybierzmował młodzież z 4 parafii: Gruszów, Nieczajna, Radgoszcz-Krzywda i Radgoszcz.

Bierzmowanie w Radgoszczy. Początek biegu Bierzmowanie w Radgoszczy Grzegorz Brożek /Foto Gość

W kościele parafialnym w Radgoszczy abp Henryk Nowacki wybierzmował młodzież z 4 parafii. Z parafii Gruszów pochodziło 17 z kandydatów, z Nieczajnej 34 kandydatów, Radgoszczy-Krzywdy 39 młodych i Radgoszczy 57 kandydatów.

Bierzmowanie w Radgoszczy. Początek biegu   Procesja z darami Grzegorz Brożek /Foto Gość

- Teoretycznie, pamięciowo, wiedzowo jesteście, nie mam wątpliwości, zapewne dobrze przygotowani. To jest bardzo ważne, bo to jest fundament. To jest jak dobrze przygotowana bieżnia na stadionie. Dziś nabieracie, jeśli dalej trzymać się tej metafory, w płuca powietrze, by ruszyć do biegu, biegu, który się kończy dopiero z chwilą śmierci. To jest bieg waszej dojrzałej wiary. Przyjmujecie Ducha Świętego, który przychodzi do waszych serc ze swoją siłą, energią i światłem, pragnieniem dawania świadectwa i pracy nad sobą – mówił w homilii do uczestniczących w Mszy św. kandydatów do bierzmowania. Wszystko to jest konieczne, jeśli chcemy nie ustać w drodze do królestwa niebieskiego. Drodze, która jest wymagająca.

Na tej drodze, jak przypomniał kaznodzieja, potrzebne jest pragnienie życia z Bogiem. Pragnienie, bo po pierwsze trzeba chcieć. Człowiekowi, który nie chce niewiele pomogą różnego rodzaju pomoce, których nie będzie chciał użyć. – Dziś Ducha Święty daje wam swe dary. Dar mądrości, byś umiał wybierać między dobrem i złem, byś nie chciał wybierać nigdy zła. Dar pobożności, byś umiał się modlić i rozmawiać z Jezusem. Dar męstwa, byś wytrwał, kiedy przyjdzie na ciebie próba. Te dary Duch Święty chce wam dać, ale musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy naprawdę chcecie otworzyć się na Ducha, by jego łaska na was spoczęła – mówił abp Nowacki.