Borki, Szczucin. Dary Ducha Świętego nie są dla bierzmowanych

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

dodane 30.05.2019 22:50

Abp Henryk Nowacki udzielił sakramentu bierzmowania młodym z Borków, Bolesławia, Delastowic, Mędrzechowa, Woli Mędrzechowskiej, Słupca i Zabrnia.

Młodzi dziękują za bierzmowanie w Borkach. Młodzi dziękują za bierzmowanie w Borkach.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W czwartek 30 maja w dekanacie szczucińskim odbyła się podwójna uroczystość bierzmowania. W sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Różańcowej abp Henryk Nowacki, nuncjusz apostolski, udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodym z miejscowej parafii, a także z Bolesławia, Mędrzechowa, Słupca i Woli Mędrzechowskiej oraz kilku osobom z Delastowic.

Tego samego dnia wieczorem bierzmowanie odbyło się w kościele parafialnym w Szczucinie, stolicy dekanatu. Tutaj sakrament z rąk abp. Henryka Nowackiego otrzymali młodzi z Delastowic, Szczucina i Zabrnia.

W homilii abp Nowacki podkreślił, że z bierzmowaniem jest podobnie jak z sianiem słowa Bożego w sercach wierzących. - Jedni cieszą się z darów Ducha Świętego krótko, ponieważ szybko o nich zapominają. Inni zagłuszają je pogonią za krótkotrwałym szczęściem. Są jednak tacy, którzy na darach Ducha Świętego budują swoje teraz i jutro starając się być ludźmi dojrzałymi, odpowiedzialnymi, mądrymi, roztropnymi, bojącymi się Boga. Nie chciejcie takiej przyszłości, w której nie ma miejsca na działanie Ducha Świętego, ponieważ projektowanie życia bez Niego po prostu się nie udaje, może w bliskiej perspektywie się wydawać, że życie bez Boga jest możliwe, ale takie myślenie załamuje się w obliczu trudności, cierpienia i śmierci, kiedy trzeba spojrzeć w oczy wieczności - mówił do młodych arcybiskup.

Procesja z darami w Szczucinie   Procesja z darami w Szczucinie
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Pasterz przypomniał, że dary Ducha Świętego nie są przeznaczone dla tych, którzy je przyjmują. - One są przede wszystkim dla wspólnoty, dla jej budowania poprzez wasze zaangażowanie w życie parafii, w tworzenie klimatu modlitwy, umiłowania Bożych przykazań w waszych domach i środowiskach. Kościół ma prawo do waszego czynnego uczestnictwa w jego życiu, ponieważ to w Kościele otrzymujecie potrzebne dary i uzdolnienia, by służyć wszystkim. Dzielcie się owocami działania Ducha Świętego - apelował do młodych szafarz sakramentu.