Bogumiłowice i Wierzchosławice: Ziarno ma wydać plon

Grzegorz Brożek Grzegorz Brożek

dodane 06.06.2019 22:20

Abp Henryk Nowacki wybierzmował 6 czerwca młodzież czterech parafii dekanatu wojnickiego.

Bogumiłowice i Wierzchosławice: Ziarno ma wydać plon Procesja z darami w Bogumiłowicach Grzegorz Brożek /Foto Gość

Pierwsze tego dnia bierzmowanie odbyło się w kościele w Bogumiłowicach. Do sakramentu dojrzałości chrześcijańskie przystąpiło do niego tu 15 kandydatów z parafii Mikołajowice, 22 z parafii Bogumiłowice i 31 z parafii Łętowice.

Na drugiej uroczystości, która odbyła się w kościele w Wierzchosławicach bierzmowanie przyjęło 74 młodych z miejscowej parafii.

W Bogumiłowicach abp Nowacki przypomniał, że dary Ducha Świętego są bezcenne. – Może ktoś bogaty chciałby wam ofiarować wielkie pieniądze, klejnoty, dom, pałac, duży kawałek lasu, dobre wakacje. Uczyniłby was swoimi przyjaciółmi. Ale dary, które w naszym rozumieniu byłyby wspaniałe, są nietrwałe, tymczasowe. Duch Święty ze swoimi darami przychodzi do was na zawsze, z całym swoim bogactwem boskiej siły i miłości – przypomniał kandydatom w Bogumiłowicach.

W Wierzchosławicach kaznodzieja zwrócił uwagę, że dary Ducha Świętego zostają zasiane w glebie serc nowobierzmowanych. – Ziarno to ma wydać plon. Musi to być ziarno silne, musi mieć dobrą ziemię, by mogło owocować. Na jaką glebę pada łaska Boga w waszym przypadku? – pytał abp Nowacki. – Jesteście na pewno dobrą ziemią, na pewno dobrze przygotowaną, ale czuwajcie, by dobrze te dary przyjąć, by z nich dobrze korzystać, bo przyjmujecie nie tylko dla siebie, ale przyjmujecie dla innych, by dzielić się sobą z innymi, by wspólnie budować Kościół – wyjaśniał abp Henryk Nowacki.