Szczawnica, Szlachtowa. Aby byli jedno

ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 07.06.2019 11:28

Bp Leszek Leszkiewicz bierzmował młodych z parafii Szczawnica i Szlachtowa.

Jedna z ósmych klas ze Szczawnicy z księdzem katechetą. Jedna z ósmych klas ze Szczawnicy z księdzem katechetą.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Uroczystość odbyła się 6 czerwca w kościele pw. św. Wojciecha w Szczawnicy. Podczas Mszy św. do sakramentu bierzmowania przystąpili młodzi z miejscowej parafii, a także ze Szlachotwej.

Bp Leszek Leszkiewicz podkreślił w homilii, że darem Ducha Świętego jest jedność wszystkich wierzących z Bogiem. - Współpracujemy z Duchem Świętym jako twórcą jedności już w rodzinie. Kiedy dziecko widzi, że tato kocha mamę, a mama tatę, wówczas uczy się wzajemnej miłości, którą stanowi najważniejszą więź w ludzkim życiu i jest znakiem jedności. Szkołą jedności jest parafia. Kiedy dziecko widzi, że rodzice są zaangażowani w jej życie, że zależy im na budowaniu wspólnoty, na trosce o godne warunki uwielbienia Boga i wspólnej modlitwy, wówczas uczy się szacunku dla parafii, świątyni i z chęcią samo włączy się w jej tworzenie na miarę swojego wieku, talentów i zdolności - mówił biskup do rodziców.

Młodzi złożyli w darze ołtarza chleb, owoce, świecę, przyrzeczenia abstynenckie oraz gotowość do ofiarowania siebie Bogu. Dorośli wsparli datkami na tacę Fundację abp. Jerzego Ablewicza, która wspiera stypendiami zdolną młodzież. Prezentem od bp. Leszkiewicza dla bierzmowanych była książka „Stare i nowe” przypominająca postać abp. Ablewicza oraz jego przesłanie do młodych. Autorem publikacji jest ks. Tomasz Lelito.