Stary Sącz. Laboratorium Miłości

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

publikacja 01.07.2019 11:50

Uczestnicy badali własne serce, poznawali szerokość, wysokość, długość i głębokość Bożej miłości oraz oddawali chwałę Sercu Jezusowemu.

Stary Sącz. Laboratorium Miłości Laboratorium Bożej Miłości odbyło się 30 czerwca przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu podczas dnia otwartego na Strefa Chwały Festiwal. Beata Male-Suwara /Foto Gość

Przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu, podczas dnia otwartego na "Strefie Chwały", 30 czerwca odbyło się III Diecezjalne Uwielbienie "Laboratorium Miłości".

Stary Sącz. Laboratorium Miłości   W uwielbieniu wzięli udział obecni na Strefie bp Andrzej Jeż, a także bp Andrzej Siemieniewski i kard. Konrad Krajewski. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

- Korzystamy z dobrodziejstwa profesjonalistów, którzy są na Strefie Chwały. Poza tym to ludzie głęboko wierzący, wychwalający Pana Boga, żyjący słowem Bożym. Są tu całymi rodzinami, a nam zależy na tym, żeby Laboratorium Miłości nie było jedynie uwielbieniem dla młodych, ale otwartym dla wszystkich, także rodzin. Chcemy w tym szczególnym miejscu uwielbić Serce Jezusa i Jemu oddać chwałę - tłumaczy ks. Marcin Baran, dyrektor wydziału duszpasterstwa młodzieży tarnowskiej kurii, który wraz z wydziałem ds. nowej ewangelizacji i duszpasterstwa ogólnego są organizatorami dorocznego "Laboratorium Miłości".

Stary Sącz. Laboratorium Miłości   Ks. Artur Ważny wygłosił konferencję. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Uwielbienie poprowadzili muzycy ze "Strefy Chwały". Konferencję wygłosił ks. Artur Ważny, nawiązując do trzeciego wezwania z Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego - "Serce Jezusa, ze Słowem Bożym istotowo zjednoczone". Mówił także o szerokości, wysokości, długości i głębokości Bożej miłości. Tłumaczył za Benedyktem XVI, że miejscem poznawania tych wszystkich wymiarów jest Eucharystia. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu zachęcał do zbadania własnego serca.

Stary Sącz. Laboratorium Miłości   Świadectwem swojego dorastania do miłości i wolności dzielili się Monika i Marcin Gomułkowie z Torunia. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Świadectwem swojego dorastania do miłości i wolności dzielili się Monika i Marcin Gomułkowie z Torunia. W uwielbieniu wzięli udział obecni na Strefie bp Andrzej Jeż, bp Andrzej Siemieniewski i kard. Konrad Krajewski.